
14 травня на базі товариства з додатковою відповідальністю «Інтерресурси» відбувся міський форум вчителів «Інтеграція профільної школи і промислових підприємств засобами технологій майбутнього», який об’єднав представників бізнесу, освітніх, наукових кіл виробничої галузі. Захід було проведено з метою професійного зростання вчителів трудового навчання, обміну досвідом, побудови партнерської мережі освіти, науки та бізнесу, формування підґрунтя для поглиблення співпраці освітніх закладів з науково-технічною сферою виробництва. Його учасниками були педагоги школи-інтернату, ліцею «Сокіл» О. С. Сторчаус, О. В. Іщенко, Т. М. Біденко.
У форматі панельної дискусії експертами начальником управління освіти МРК Л. Д. Костенко, комерційним директором ТДВ «Інтерресурси» О. А. Бондаренко, педагогами закладів освіти міста В. Д. Гарбузенком, О. В. Горобець, О. Л. Тимофієнко, Є. О. Ткаченком та ін. були представлені приклади успішного досвіду модернізації людської праці засобами технічного конструювання та програмування роботів.

16 травня в міському прес-клубі реформ відбувся семінар «Подолання домашнього насильства: психологічний, юридичний, соціальний контекст» для шкільних психологів та соціальних педагогів міста. Метою семінару було підвищення інформованості шкільних спеціалістів щодо ідентифікації, попередження і боротьбі з домашнім насильством в контексті криміналізації відповідальності за його вчинення. Семінар було організовано консультативною місією Євросоюзу за підтримки обласного управління юстиції. На семінарі виступили радниця з прав людини, гендерних питань, громадянського суспільства Консультативної місії ЄС з реформування цивільного сектору безпеки Юлія Сербіна, старший лейтенант патрульної поліції Вікторія Грінченко, психолог недержавної організації «Теріторія успіху» Андрій Фоменко. Педагог-організатор С. М. Іващенко відвідала семінар та отримала корисну для використання в роботі соціально-психологічної служби інформацію щодо зниження рівня толерантності до проявів агресії та насильства.
16 травня на базі КОІППО імені Василя Сухомлинського відбувся методичний тренінг «Сучасні освітні стратегії для ефективного навчання англійської мови» за участю співавтора підручників «Start Up!» з англійської мови для 1-2 класів, кандидата філологічних наук, напряму «Іноземна література» видавництва «Ранок» С. С. Губарєвою. Учасників заходу, серед яких була вчитель англійської мови Н. В. Семенова, було ознайомлено з методами навчання під час гри, Visual Learning, Spiral Progression, вправами на підстановку та іншими стратегіями ефективного викладання англійської мови з 1-го класу НУШ, у тому числі аудіосупроводом до НМК «Start Up!», створеним за допомогою носіїв мови. Відбулася бурхлива дискусія-обговорення.

16 травня 2019 року на базі кафедри практичної психології Центральноукраїнського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка відбувся обласний науково-практичний семінар «Актуальні питання сучасної української практичної психології». У заході брали участь вчитель музики Т. Г. Пугач та тифлопедагог Н. О. Сивиринчук. Педагоги відвідали майстер-класи «Відчуй свою внутрішню музику» кандидата психологічних наук, арт-терапевта, учасника Міжнародного навчального проекту з музикотерапії Анжела Гельбак; «Тілесно-орієнтована терапія у роботі з психотравмами та її наслідками» психолога, арт-терапевта, керівника психологічного центру «Ресурс» Олени Омельяненко; «Ораторське мистецтво. Методи боротьби зі страхами публічних виступів» тренера з ораторського мистецтва Світлани Волкової.
Всі учасники із захватом опановували музикотерапевтичні техніки, різні техніки масажу, прийоми роботи з диханням, з тілом та жестами під час публічних виступів тощо. На семінарі панувала ділова проте тепла і доброзичлива атмосфера, яка зарядила кожного учасника новими ідеями і планами, надала впевненості у професійній діяльності.

17-18 травня у м. Кременець пройшла І Всеукраїнська науково-практична конференція «Інклюзивно-ресурсний центр як складова партнерської взаємодії учасників освітнього процесу в умовах сучасної освіти». Учасником форуму була вчитель-логопед О. Є. Кушпіль. Колег Олена Євгенівна познайомила з напрацьованим у школі-інтернаті, ліцеї «Сокіл» досвідом практичної роботи з дітьми з особливими освітніми потребами, поділилися техніками, що добре зарекомендували себе під час роботи з учнями з особливостями здоров’я та соціальної комунікації, розповіла про заходи, спрямовані на інформування педагогів про наявні проблеми та навчання взаємодії з такими дітьми, які проводить методоб’єднання вчителів корекційного напрямку.

Один з найпрогресивніших напрямків роботи, представлених на конференції, – застосування іпотерапії та каністерапії для дітей з порушенням психофізичного розвитку. Досвід практичних занять з каністерапії (лікування з допомогою собак) продемонструвала каністерапевт Олена Рудакова. Вона презентувала проект «Кіміко Такара - Читаємо разом», під час реалізації якого незвичайна собака Кіміко Такара використовується для зменшення дитячих страхів читати вголос. У присутності спеціально навченої собаки діти стають впевненішими, спокійнішими і дуже стараються, оскільки читають для Кіміко. Майстер-клас з читання викликав захват у дітей і дорослих.
Учасники конференції також побувати на екскурсії по старовинному загадковому місту Кременець, відвідали Замкову гору, краєзнавчий музей, Почаївську лавру, джерело св. Анни тощо.