Kомунальний заклад «Ліцей «Сокіл» Міської ради міста Кропивницького»Вторник, 31.01.2023, 06:41

Вітаю Вас Гость | RSS
Головна | | Реєстрація | Вхід
Меню сайту

Форма входу


Зараз на сайті
Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

Друзі сайту

Безкоштовний для навчальних закладів антивірус в межах співпраці Zillya! з МОН України по програмі «Захистимо майбутнє»

Головна » 2018 » Январь » 26 » Зимові збори кадетів
12:00
Зимові збори кадетів
  
  
   Однією з найбільш дієвих складових виховання кадетів щодо прищеплення соціокультурних навичок, свідомого прийняття дисципліни, побудови статутних відносин, формування колективізму є багатодобові військово-тренувальні збори. Щорічні зимові казармені збори на базі навчального закладу відбулися 02-05 січня 2018 р. Начальником зборів було призначено старшого вихователя В. В. Андрійченка, щоденне керівництво здійснювали чергові офіцери, педагоги-наставники, сержанти навчальних загонів старший кадет Нікіта Мохур та старший ліцеїст Михайло Саленко.
  
  
   Вишкіл проходили 87 вихованців, кадетів та ліцеїстів 5-10 класів. Їхнє цілодобове (казармене) перебування в межах навчального закладу було організовано за чітким розпорядком дня; планом кожного дня було передбачено спеціальні заняття з кадетського компоненту. На початку заходу старший вихователь В. В. Андрійченко та спеціаліст з хорони праці Л. В. Салата провели теоретичне заняття «Основи безпеки життєдіяльності».
   З лекцією про національно-визвольний рух та державне будівництво перед особовим складом кадетського підрозділу виступив депутат міської ради голова Кіровоградської обласної організації ВГО «Сокіл» Геннадій Сергійович Маламен.
  
  
   Основною подією першого дня зборів було відвідування Кіровоградського обласного військкомату. Старший офіцер групи з роботи з особовим складом та громадськістю КОВК ст. л-т Руслана Миколаївна Францішкевич розповіла про особливості роботи військових комісаріатів та подарувала школі комплект плакатів з історії українського війська. Для кадетів було організовано екскурсію територією військкомату та надано інформацію профорієнтаційного спрямування.
  
  
   03 січня обидві тактичні групи почергово відвідали розташування в/ч А 0680 (3-й окремий полк спеціального призначення, командир полковник Олександр Сергійович Трепак) та стрілецький батальйон в/ч 3011 Національної гвардії України, командир підполковник Ігор Володимирович Каліновський.
   Прибувши пішим маршем до частини спецпризначенців, кадети стали першими після його реконструкції відвідувачами Музею бойової слави полку. Екскурсію провів заступник командира полку по роботі з особовим складом майор Сергій Васильович Францішкевич. Кадети дізналися про історію військової частини, що свого часу була заснована для протистояння в Криму можливим акціям з боку Туреччини; побачили артефакти – спорядження та речі, привезені з зони бойових дій на Сході (документи, знамена, залишки боєприпасів); оглянули окрему експозицію, присвячену обороні ДАП, відвідали меморіальну залу на честь загиблих військовослужбовців полку. Характерна риса музею – відсутність заборони торкатися та більш детально вивчати експонати.
   Також хлопці та дівчата довідались про особливості завдань, які виконують спецпризначенці, про етапи підготовки військовослужбовців, отримали дозвіл на дії із штатною військовою зброєю (вивчення матеріальної частини автомату, снайперської гвинтівки, приладів нічного бачення тощо). Весь час перебування кадетів на території частини Сергій Васильович супроводжував екскурсантів, давав пояснення, цікавився враженнями. І після також підтримував зв'язок із навчальним закладом, цікавився перебігом зборів та їх результатами. Від спецпризначенців кадетському підрозділу було передано комплект профорієнтаційних та агітаційних матеріалів.
 
  
   У екскурсії до стрілецького батальйону НГУ учнів супроводжував заступник командира частини підполковник Юрій Анатолійович Ізрайлов. Кадети ознайомилися із зброєю та спецзасобами нацгвардійців, оглянули технічний парк (автомобілі спеціального призначення, БМП). Дозвіл оглянути бойові машини зсередини викликав неабиякий ентузіазм та захоплення молодших кадетів.
   Учні дізналися про задачі, специфіку, особливості кінологічної служби, переконалися у бездоганному вишколі тварин, які, відповідно до дресури, по-різному реагували на одну й ту саму особу, одіту в цивільний та формений (кадетський) одяг. Новим враженням для кадетів було перебування у казармі, знайомство з побутовими умовами військовослужбовців строкової служби, спостереження відпочинку добового наряду.
   На території частини кадети мали лекційно-теоретичне заняття «Особливості несення служби військовослужбовцями НГ», адже Національна гвардія виконує обов'язки по охороні громадського порядку, етапування засуджених, охороняє приміщення суду та важливих державних об'єктів. Особовий склад батальйону нацгвардії також виконує завдання в зоні бойових дій на Сході, підтримує порядок та контроль на лінії зіткнення, тому спеціаліст батальйону провела для кадетів заняття з медицини «Допомога постраждалим у «червоній» зоні».
  
  
   04 січня планом зборів передбачалася посилена фізична підготовка. Різні групи кадетів мали тренування з туризму під керівництвом І. Ф. Сільченка та А. А. Кумпана, військово-спортивного хортингу, тренер О. В. Ковальчук, тхеквандо, тренер Т. О. Руденко та загальної фізичної підготовки, тренер Г. В. Андрійченко. Додатковим випробуванням був той фактор, що заняття прийшлися на останню добу зборів, коли учасники були вже досить виснажені; непоодинокими були випадки «де сів, там заснув». Наставники з розумінням поставилися до такої ситуації…
  
  
   На цей день припала й найбільш інтригуюча подія – «родзинка» зборів: тактичне заняття під керівництвом чергового офіцера О. В. Ковальчука. Олегом Васильовичем було розроблено схему захоплення умовного об'єкту (яким було визначено «казарму» - гуртожиток) групою диверсантів. За легендою заняття до лав захисників був укорінений «кріт», який мав у зручний для диверсантів час відчинити двері та сприяти їхньому проникненню до приміщення. Метою диверсії було захоплення та ліквідація Посту №1 (кадетський та державний прапори) та Посту №2 (збройова кімната).
   За випадково набутою інформацією молодші командири – сержанти навчальних груп Нікіта Мохур та Михайло Саленко змогли передбачити можливість провокації, підсилили варту та наряди та запобігли проникнення сторонніх на підохоронну територію. Таким чином операція диверсантів зазнала поразки.
   Попри все ми дякуємо волонтерам – членам ЦОТП «Цитадель», що брали участь у тактичному занятті, у складі яких перебував і випускник школи Андрій Літвінов.
  
  
   Фінал зборів припав на 05 січня. Директор навчального закладу С. Л. Сторчаус провів з кадетами теоретичне заняття «Визволення Кіровограда від фашистської окупації» переглядом кінохроніки. За період зборів в рамках вечірнього «Киноклубу» учні також подивилися пригодницькі стрічки «Перл-Харбор» та «Врятувати рядового Райана»; відбулися навчальні стрільби в бойовому та інтерактивному тирах; профорієнтаційні бесіди з колишніми однокласниками та молодшими товаришами проводили випускники школи – ліцеїсти спеціалізованих військово-спортивних навчальних закладів Олег Притиковський, Роман Юрченко, Олександр Ніколаєнко.
  
  
  
   В цілому щорічні зимові військово-тренувальні (казармені) кадетські збори відбулися штатно, без надзвичайних подій, показали доцільність та ефективність, особливо для новоприбулих кадетів та ліцеїстів. За результатами зборів наказом директора школи-інтернату, ліцею «Сокіл» оголошено подяку керівнику гуртка «Військово-спортивний хортинг» О. В. Ковальчуку;
   відзначено ефективність роботи старшого вихователя, начальника військово-тренувальних кадетських зборів В. В. Андрійченка, педагогів-наставників О. Л. Тарас, І. Г. Романюк, Д. О. Куліш, О. Ф. Лафи, О. В. Полуворченка, К. О. Бахмата, О. В. Тимців, Д. М. Гамлія, Л. В. Сергеєвої, Є. П. Горенка, І. С. Черчелюка, Д. Г. Жабковського, Н. Ю. Сухової, Г. В. Андрійченка, Т. О. Руденко, Д. М. Захаревича, О. П. Капчелі, фахівця з ОП Л. В. Салати, завгуртожитком І. О. Рокочук;
   відзначено сержанта ІІ навчального взводу старшого кадета Н. Мохура.
   Адміністрація закладу та керівники кадетського підрозділу дякують за сприяння в організації та проведені казармених кадетських зборів командиру в/ч А 0680 полковнику О. С. Трепаку, майору С. В. Францішкевичу, підполковнику Нацгвардії І. В. Каліновському, військовому комісару Кіровоградського обласного військового комісаріату полковнику Я. О. Кучеру, спеціалістам КОЦТКЕУМ І. Ф. Сільченку, А. А. Кумпану, А. А. Лісоті. Сподіваємося на подальшу співпрацю з військово-патріотичного виховання, популяризації військових знань, підготовки учнівської молоді до служби в ЗСУ.
Переглядів: 507 | Додав: Yulia | Рейтинг: 0.0/0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Пошук

Календар
«  Январь 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Випадкове фото

Архів записів

Статистика


Copyright MyCorp © 2023
Інформація оновлюється
Создать бесплатный сайт с uCoz