Kомунальний заклад «Ліцей «Сокіл» Міської ради міста Кропивницького»П`ятниця, 24.09.2021, 00:01

Головна » 2015 » Грудень » 22 » Зимові свята і обряди
Зимові свята і обряди

Наближається Новий рік і з ним – веселі народні та християнські свята, час казкової феєрії, неповторних різдвяних див, чарівної новорічної ночі, народних вечорниць та дитячих ранків. 17 грудня у Кіровоградському обласному краєзнавчому музеї стався захід, присвячений Новому року, зимовим народним святам та обрядам. Маючи позитивний досвід співпраці з нашим навчальним закладом, музейники знов запросили до участі в ньому учнів 5-x класів школи-інтернату, ліцею «Сокіл».
   У музейному залі було встановлено новорічну ялинку, директор музею Н. Ю. Агапєєва привітала п'ятикласників та педагогів з прийдешнім Новим роком, побажала здоров’я і процвітання, а потім В. В. Дацька та М. В. Шульга у цікавій інтерактивній формі донесли до присутніх інформацію про святочні обряди.

Метою народних та сценічних дійств і обрядів є подяка року, що минає, за все добре, намагання залишити у минулому погане, задобрити рік Новий на щедрі снігопади зими, буяння квітів і трав весни, добрий врожай літа та осені, розтопити прохолоду людських сердець, звільнити їх від зашкарублості та байдужості до ближнього.
   Михайло Валерійович у цікавій та доступній формі розповів про традиції вшанування Св. Варвари, Сави, Миколая. Валентина Василівна розповіла про передноворічні свята: День Святої Катерини, День Святого Андрія, День Святого Наума та провела з дітьми ігри «Калита», «Упіймай свою долю», «Обери свою долю».
   Таємно завітав до краєзнавчого музею Святий Миколай і залишив під ялинкою чарівну торбу. Всі разом діти чимало попрацювали, аби чарівна торба розв’язалася та поділилась своїми подарунками. Директор школи-інтернату, ліцею «Сокіл» С. Д. Сторчаус висловив щиру подяку екскурсоводам І категорії відділу історії Валентині Василівні Дацькій, Михайлу Валерійовичу Шульзі, керівництву музею за багаторічну співпрацю та увагу до навчального закладу.
Переглядів: 391 | Додав: Yulia | Рейтинг: 0.0/0

«  Грудень 2015  »