
Ранкові навчальні заняття 5 січня було організовано по відділеннях: один підрозділ під керуванням старшого лейтенанта О. П. Капчелі набував практичних навичок з польової медицини, із другим теоретичне заняття «Особливості проведення спецоперацій силами міліційних підрозділів» провів офіцер батальйону патрульної служби міліції особливого призначення, відкомандирований до навчального закладу командиром батальйону «Кіровоград» В. Г. Шевченком. За годину відбулася ротація кадетських відділень.

Майор О. А. Рябченко на прикладі власного підрозділу розповів учням про специфіку дій, що доводиться здійснювати поліціантам під час виконання обов’язків з охорони правопорядку; про екіпіровку, спорядження, матеріально-технічне забезпечення спецпризначенців. Кадети дізналися про навчальні заклади, що готують для системи МВС спеціалістів різного профілю (експертів, кінологів, фахівців з кібербезпеки та наркоконтролю тощо). Майор О. А. Рябченко закликав кадетів до служби в поліції, де знадобляться набуті ними навички з військової та фізичної підготовки, сформовані моральні якості особистості.

Також по підрозділах здійснювалася цього дня стрілецька підготовка. Стрільби в мультимедійному тирі відбулися в кабінеті інформаційних технологій під керівництвом вчителя О. Ф. Лафи.

У той самий час інший підрозділ, пройшовши інструктаж з техніки безпеки, вдосконалював навички стрільби з пневматичної гвинтівки. Командував бойовими стрільбами та наступною стройовою підготовкою лейтенант Д. М. Захаревич.

По обіді кадети здійснили 4-годинний крос-похід за маршрутом в. Короленка – в. Лісопаркова – р. Інгул – р-н Новомиколаївка – в. Короленка. Під час цього марш-кидка було відпрацьовано рух колони за складних погодних умов (сніг з дощем, сильний вітер). Тренувальні заняття на місцевості було використано для навчання кадетів швидкому сприйняттю сигналів (прапорців, свистків тощо), адже у реальному бою через гуркіт вибухів та інший шум чутність команд вельми утруднена. Найкраще за зоровими сигналами і умовними знаками командирів діяв кадет Олександр Хороший.
Казармене перебування передбачало не тільки жорсткий розпорядок та щохвилинну зайнятість кадетів, а й знайомство з такою складовою військової служби, як наряд. Цілодобово функціонували два наряди у складі трьох днювальних і старшого наряду та почесна варта біля прапорів. Майже кожному з кадетів довелося нести двогодинну вахту, підтримувати чистоту і порядок приміщень в якості днювального вільної зміни або чергувати «на тумбочці» (армійський сленг, означає вартового на посту при вході у казарму). Це досить важке випробування стало для хлопців одним з найяскравіших вражень про збори.