Друга доба для учасників військово-тренувальних зборів розпочалася підйомом, оголошеним черговим офіцером лейтенантом Д. М. Захаревичем о 06:30, гігієнічними процедурами, прибиранням підзвітних приміщень та ранковою зарядкою під керівництвом О. М. Кравченка. Після сніданку І навчальний взвод здійснив екскурсію до музею бойової слави ІІІ окремого полку спеціального призначення імені князя Святослава Хороброго, а ІІ взвод відбув на тактичні заняття під керівництвом О. В. Ковальчука.
Кадети оглянули експозиції чотирьох музейних залів – історії полку та системи повітряно-десантної підготовки; кімнати, присвяченої місії в Республіці Афганістан; зібрання експонатів, привезених учасниками бойових дій на Сході України; залу пам’яті загиблих бійців. Школярі шанобливо слухали розповіді екскурсовода сержанта Вадима Довгорука про бойовий шлях та обставини загибелі однополчан.
Прикладом для наслідування та захоплення є доля й самого Вадима. Восени 2014-го він отримав поранення у Донецькому аеропорту, після лікування знов повернувся на передову. Під час бою під Дебальцево він втратив руку та відморозив ноги, проте не втратив силу духу. Саме зустріч з Вадимом Довгоруком надихнула Святослава Вакарчука на написання пісні «Мить».
Вадим заснував проект «Сила нації», у рамках якого по всій країні проводить спортивні змагання серед бійців, котрі отримали інвалідність на війні. Указом Президента України нагороджений орденом «За мужність» III ступеня, удостоєний недержавних нагород – ордена «Народний герой України» та медалі ВОГ «Країна» «За незламність духу».
Тактична підготовка кадетів відбувалася на території лісопарку. Польовим виходом керував офіцер-наставник О. В. Ковальчук. Було відпрацьовано прийоми пересування у складі колони за командами, поданими прапорцем та свистком; дії малою групою та індивідуально у лісистій місцевості, ускладненої перешкодами; прийоми маскування на засніженій місцевості. По обіді відбулася ротація навчальних взводів.
Вечірні заняття були присвячені стрільбам з пневматичної зброї в бойовому тирі та вивченню матеріальної частини стрілецької зброї та приводів для страйкбольних занять, що надала партнерська організація ЦОТП «Цитадель». Нещодавно за сприяння батьків вихованців матеріальну базу військово-спортивного напрямку було поповнено масогабаритним макетом автомату АК-47 та двома новими пневматичними гвинтівками. У найближчих планах – придбання пристроїв для відстрілу набоїв системи Флобера. Дякуємо батьківським комітетам кадетських класів!
Елементом тактичної підготовки стало проведення військово-спортивної гри з оборони підзахисної території від супротивника. У ролі умовних диверсантів виступили представники поліції, ЦОПТ «Цитадель» та інші партнери, які намагалися захопити пост №1 (прапор) та №2 (збройна кімната). Особовий склад кадетського підрозділу мав організувати оборону, убезпечити пости від стороннього проникнення та нейтралізувати «диверсантів», які діяли за пособництва «крота». Навчально-тактичні дії були реалізовані з використанням військово-спортивного спорядження та страйкбольної зброї, витратні матеріали для якої закупили батьки учасників зборів. Дякуємо! Тактична гра викликала велике захоплення та ажіотаж усіх учасників. Наступ супротивника був купований, умовна ДРГ умовно знищена!
Ранкові заняття останнього дня зборів склали навчально-тренувальні стрільби під керівництвом чергового офіцера майора О. В. Ковальчука та заняття з військової топографії з інструктором КОЦТКЕУМ В. Л. Бугнею. Об 11:30 зимові військово-тренувальні казармені кадетські збори було завершено.
Штаб зборів (начальник штабу В. В. Андрійченко, заступники О. В. Полуворченко та І. С. Черчелюк) відзначив роботу педагогів-наставників сержанта О. С. Єременка та вихователя І. Г. Романюк, командира кадетського підрозділу ліцеїста сержанта Андрія Чхеїдзе, командирів навчальних взводів ліцеїста сержанта Андрія Осипенка та кадета молодшого сержанта Даниїла Чумаченка. Дякуємо за сприяння успішному проведенню зборів партнерським організаціям.