
27 вересня з метою впровадження новітніх освітніх технологій навчання Міжнародний освітньо-методичний центр “Pearson-Dinternal” провів у приміщенні ОУНБ ім. Д. Чижевського для вчителів англійської мови семінар «A 5-point Checklist that Every Teacher Should Tick off when Preparing Students for ZNO». Методист центру, викладач кваліфікації CELTA Геннадій Білоус обговорював із вчителями головні аспекти, на які слід звертати увагу для успішної підготовки учнів до складання ЗНО з англійської мови. У заході брав участь учитель іноземних мов школи-інтернату, ліцею «Сокіл»
Я. В. Семенченко. Разом з іншими педагогами Ярослав Вадимович знайомився з новітнім п'ятирівневий навчально-методичний комплексом для учнів старших класів «Focus», опрацювали форми роботи з ним, отримали рекомендації щодо ефективного поєднання викладання загальної англійської мови та підготовки старшокласників до іспитів.
Ліцеїстам та їх батькам Ярослав Вадимович радить ознайомитись з рекомендаціями щодо підготовки до складання ЗНО безпосередньо
на сайті освітньо-методичного центру, де серед іншого представлені різні навчальні ресурси та надана детальна інформація стосовно тестування, що може стати у нагоді.

13–14 жовтня в м. Київі відбувся навчальний семінар «Психолого-педагогічне забезпечення особистісно-орієнтованої освіти на засадах гуманної педагогіки» для освітян, що беруть участь у дослідно-експериментальній роботі на засадах освітньої системи Ш. О. Амонашвілі. Учасником семінару була вчитель спеціального 3А класу
Ж. Л. Скринько. Жанна Леонідівна з великою зацікавленістю брала участь у заняттях з теоретичних засад гуманної педагогіки (Ш. О. Амонашвілі), практики гуманної педагогіки в дошкільних навчальних закладах (П. Ш. Амонашвілі), знайомилася з досвідом вчителів експериментальних шкіл і садочків, що втілюють модель психологічного і педагогічного забезпечення особистісно-зорієнтованої освіти на засадах гуманної педагогіки. Отримані знання вплинули на виховну практику педагога, тож Жанна Леонідівна прагне, аби атмосфера поваги та любові, креативність навчального процесу, життєрадісність і успішність дітей стали невід’ємними складовими її щоденної роботи.


8 жовтня делегація кіровоградських вчителів побувала у Одесі, де відбулася одноденна конференція з питань викладання інформатики та інформатизації у форматі EdCamp. Серед 170-и її учасників був учитель інформатики і математики
О. Ф. Лафа. У цьому новому форматі комунікації між освітянами обговорювалися підготовка і участь школярів у конкурсах і олімпіадах; інформатизація школи; дистанційне навчання; навчальні програми з інформатики для загальноосвітніх навчальних закладів, проблема розсинхронізації програм, їх невідповідність потребам суспільства та сучасної практиці роботи в IT-спеціальностях.



У процесі дискусії учасники конференції спрогнозували, що найближчим часом шкільна інформатика матиме розгалуження на програмування, інформаційні технології і робототехніку. Адже у сучасному світі навички комп'ютерної грамотності, включаючи основи програмування, стають такою ж необхідністю, як вміння читати і рахувати. Вони потрібні не тільки технічним фахівцям, але й представникам гуманітарних професій. З огляду на це за згодою адміністрації школи з 1 листопада розпочне роботу гурток програмування, керівник О. Ф. Лафа. Запрошуються охочі!