Kомунальний заклад «Ліцей «Сокіл» Міської ради міста Кропивницького»Понеділок, 27.09.2021, 21:57

Головна » 2016 » Травень » 6 » Вшанування загиблих воїнів
Вшанування загиблих воїнів
Це не сон, не синдром маячні,
Ця війна не в далекій країні,
Не в Іраку чи десь там в Чечні,
А в вишневій моїй Україні.
Саме тут всі її вояки
Схід країни від зла захищали,
Бились на смерть мої земляки,
Кров’ю землю святу поливали.
Щоб країна ввійшла в майбуття
Вільна, сильна, без чвар та війни.
Віддали найцінніше – життя,
України найкращі сини!
Світлана Александрова

6 травня відбулося відкриття на фасаді будинку школи-інтернату, ліцею «Сокіл» меморіальних дощок на честь випускників закладу Ігоря Миколайовича Правосудька та Олексія Валерійовича Погорілого, загиблих під час бойових дій на Сході України. На лінійку пам'яті були запрошені батьки бійців Неля Іванівна та Микола Кузьмович Правосудьки, Людмила Василівна Погоріла, класні керівники та однокласники Ігоря і Олексія. Шану землякам, завітавши на шкільні урочистості, віддали міський голова А. П. Райкович, секретар міської ради С. В. Бойко, начальник управління освіти Л. Д. Костенко, спеціаліст управління освіти О. В. Журавльова, бойові побратими воїнів, жителі мікрорайону.

Атмосферу світлої журби ніжним виконанням пісні «Ангел» створила учениця 2А класу Єлизавета Бондарева. Андрій Райкович у своїй промові зазначив, що на ліцеї вже три дошки на честь випускників. Це свідчить про те, які мужні, достойні сини України тут виховуються. Пам’ятати і шанувати усіх, хто мужньо боровся за мир, за народ, за Україну, - наше спільне завдання. До товариства звернулися члени учнівського братства імені Володимира Тигняна. Почесне іменування колектив 1А класу отримав на честь випускника школи Володимира Тигняна, меморіальну дошку якому було урочисто відкрито у минулому травні. 4 червня 2015 року Указом Президента України Володимир Олександрович Тигнян нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно).

Про загиблого Ігоря Правосудька - розумного, гарного чоловіка, якому в день поховання мало б виповнитися 33 роки, - розповіла класний керівник Любов Никифорівна Крива. «Ігор закінчив 9-й та 11-й класи з відмінними оцінками. Це був розумака з непростим характером, на все він мав свою думку і давав оцінку. За вдачею максималіст, він завжди був у перших рядах, ніколи не ховався».
   Як чесну та справедливу людину згадував Олексія Погорілого його однокласник Артем Назаренко. Майже рік, поки тривали пошуки зниклого без вісті бійця, всі його друзі вірили, що Олексій повернеться живим… Артему Назаренку та однокласнику Ігоря Правосудька Сергію Рокочуку було надано право відкрити меморіальні дошки.

Урочиста лінійка схилила голови перед пам’яттю і подвигом славних синів України – загиблих героїв Великої Вітчизняної війни та учасників бойових дій, вшановуючи їх пам'ять хвилиною мовчання. За подвиг синів, їх вірність Україні школа дякувала батькам випускників Валерію Григоровичу та Людмилі Василівні Погорілим, Миколі Кузьмовичу та Марії Іванівні Правосудькам. Учениця 7В класу Альбіна Петюренко виконала «Молитву за Україну».

На завершення урочистостей зведений кадетський підрозділ продемонстрував стройовий вишкіл, віддавши честь воїнам, що поклали голови за світле майбутнє країни. Кожен з них має залишиться у нашій пам'яті, а вдячність за їхній подвиг житиме у серцях всіх українців.

Переглядів: 551 | Додав: Yulia | Рейтинг: 0.0/0

«  Травень 2016  »