Kомунальний заклад «Ліцей «Сокіл» Міської ради міста Кропивницького»Середа, 28.07.2021, 12:19

Головна » 2021 » Січень » 28 » Вшанування військового подвигу
Вшанування військового подвигу

У рамках реалізації плану виховної роботи в кадетському підрозділі та плану заходів Тижня історії 28 січня відбулося штатне кадетське зібрання з нагоди вшанування учасників бою під Крутами. У вступному слові заступник директора школи з ВПР В. В. Андрійченко зауважив про зміну історичної парадигми щодо трактування події та відзначив її вагомість у ствердженні тяглості військової звитяги українців.

На підсилення цієї думки директор закладу С. Д. Сторчаус презентував зібранню бібліотечку з 20 книг спогадів представників проводу українського вояцтва. Книжкову серію «Звитяжці», видану в межах відзначення сторіччя революції, подарував ліцею «Сокіл» народний депутат України 1-го, 2-го та 4-го скликань Верховної Ради України, член Національної спілки письменників України М. І. Поровський. Свого часу Микола Іванович був заступником командира 3-го полку спецпризначення і у його складі брав участь у бойових діях на Сході. Події того часу знайшли відображення у його власному творі «Щоб в синім небі – стрічка золота», яку автор також презентував школі з автографом: «Землякам героїв цієї книги з добрими побажаннями». Дякуємо полковнику М. І. Поровському за увагу до нашого закладу та пропонуємо охочим ознайомитися з уривком з книги.

Про визначальну роль українських військовиків у процесі українського державотворення, спадковість військової доблесті від давніх часів дотепер кадетам та ліцеїстам розповів гість урочистостей заступник начальника Кіровоградського гарнізону, кавалер ордена Богдана Хмельницького ІІІ ступеня підполковник Петро Миколайович Гарасимяк. Тему підтримали військовослужбовці 3-го окремого полку спецпризначення імені князя Святослава Хороброго – учасники бойових дій, кавалери ордена «За мужність» III ступеня молодший сержант Василь Юрійович Белень та старший сержант Василь Андрі́йович Петринко.
   Наставник кадетів С. В. Гейко представив вихованцям реконструкцію бою відповідно до новітніх історичних та історіографічних досліджень та проілюстрував їх картою, схемою та добіркою відеоматеріалів. Своє бачення та художнє переосмислення події учням надали кіровоградські літератори – гості закладу П. Г. Чорний та Р. Р. Любарський.
   Ми вдячні всім друзям і партнерам навчального закладу, які допомогли кадетам та ліцеїстам усвідомити, що хоча проголошену й задекларовану на початку двадцятого століття державність українцям не вдалося утримати й закріпити, ніхто не зможе дорікнути попередникам, що вони не боролися, не жертвували собою, не намагалися воювати за власну державу, виявляючи хоробрість та відвагу.
Переглядів: 32 | Додав: Yulia | Рейтинг: 0.0/0

«  Січень 2021  »