
Напередодні профілактичних канікул у ліцеї «Сокіл» було проведено Тиждень предметів суспільно-естетичного напрямку. Куточок правових знань поповнився оновленим бюлетенем «Кримінальна відповідальність за хуліганство», інформаційні стенди заповнили учнівські стіннівки на тему «Український Крим», шестикласники оформили виставки малюнків «Єгипетські боги» та «Давня Греція». Першого дня Тижня, 27 січня, почала роботу виставка-експозиція до Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту.


Любителі мистецтва представили свої творчі дослідження на теми музики та архітектури. Виставкові стенди прикрасили роботи Сергія Степаненка, В’ячеслава Харитонова, Кирила Ярового, Станіслава Гуйвана, Вадима Літвінова, Даниїла Михайленка за підсумками уроку образотворчого мистецтва «Знай і люби свій край». Л. І. Мандрик запропонувала учням 7Б класу зобразити середньовічні будівлі та розповіла про одну з таких пам’яток – Підгородецький замок або Замок Білої пані. За легендою, його залами ночами бродить привид молодої жінки, яку колись руками рідного чоловіка було живцем замуровано у кам’яну стіну. Виявилося, що цю споруду добре пам’ятають семикласники – учасники недавньої подорожі до Львова. Та й інші напевно бували у замку… віртуально: переглядаючи відомий пригодницький фільм «Д’Артаньян і три мушкетери».

Учнів 6-х класів учитель історії Н. В. Мінченко провела «Лабіринтами минулого». Під час уроку-гри шестикласники змагалися з розгадування історичних ребусів та віршованих загадок, відповідали на питання вікторини, складали історичні пазли та пояснювали зображені на них події, розв’язували хронологічні задачі.

Для дев'ятикласників було проведено урок з елементами тренінгу «Підлітки мають знати свої права». Учні отримали інформацію про нормативні документи, що визначають права дітей, та механізми їх захисту. Було наголошено, що важливим є право на освіту та обов'язок наполегливо і добросовісно вчитися. Учням було запропоновано представити власні варіанти бачення нової школи, і дев'ятикласники завзято вигадували назви, малювали герби та емблеми тощо.


Впродовж Тижня відбулася віртуальна подорож «Історичні музеї світу» (учитель О. М. Стрижак) та skype-конференція з авторками відеопроекту «Воїни духу» (учитель В. В. Андрійченко). Учні 4А класу з учителем Т. Г. Пугач подорожували музичними Чехією та Польщею і відчули автентичність мистецтва. Учні 2В класу під час дидактичних ігор навчились розпізнавати та відтворювати звуки різної тривалості. Вчитель намагалася донести до вихованців думку, що музика ніколи не старіє; вона дозволяє не тільки доторкнутися до часів життя автора, а й зазирнути у майбутнє.