

Минулого тижня у кадетському підрозділі «Сокіл» тривала планова робота з набуття вихованцями спеціальних умінь та навичок та опанування знаннями з додаткових кадетський дисциплін. Початкова військова підготовка (стройова, стрілецька тощо) доповнюється широким спектром дисциплін, спрямованих на фізичне вдосконалення юнаків. Минулого тижня учням презентовано новий напрямок туристичної складової – водний туризм. Вихованці IV взводу знайомилися з технікою долання водних перешкод на катамарані під керівництвом тренерів Ігоря Сільченка та Юрія Конюха, які представляють партнерську структуру КОЦТКЕУМ. Зараз готується загальнокадетський водний похід на території Солдатських ставків, та триває комплектування команди для участі у змаганнях з водного туризму.

Суспільний напрямок був представлений заходами, спрямованими на виховання громадянина та патріота. До роковин загострення громадського протистояння на майдані Незалежності в рамках кадетського кінолекторія відбувся перегляд документального фільму «Майдан 18.02.14». До річниці визволення України від нацистських загарбників відбулося заняття з вшанування загиблих воїнів. Учні переглянули фільм «Битви за Київ. Пишемо історію», у коментарях до якого педагоги-наставники В. В. Андрійченко та С. В. Гейко акцентували увагу вихованців на самопожертві, великих втратах, мужності та героїзмі українців під час визволення Батьківщини, зауважили їх роль у перемозі над нацизмом та продемонстрували тяглість військових традицій до сьогодення.
Педагоги заохочують учнів до власних пошуків. Ліцеїстка VI взводу Карина Дубова за координації керівника гуртка «Історичне краєзнавство» Сергія Володимировича Гейка підготувала дослідження «Історично-архітектурні пам’ятки Української національної революції 1917-1922 рр. у місті Кропивницький». У роботі подано опис будівель, безпосередньо пов’язаних з подіями сторічної давнини, зосереджено на їх значенні для українського руху та архітектурних особливостях. Супутнім результатом стало складання цікавого екскурсійного маршруту для вивчення історії рідного краю. Дослідження було заявлено до програми Всеукраїнської краєзнавчо-етнологічної конференції учнівської та студентської молоді «Лиш те в народі буде жити, що серце серцю передасть». У відповідність до тематики конференції у ньому було зауважено на архітектурно-етнографічних мотивах деяких згаданих будівель.

Також ліцеїсти VI взводу брали участь у Всеукраїнському конкурсі «День Гідності та Свободи» на освітньому порталі «На урок». Учні з'ясували значення понять «гідність», «свобода», «відповідальність», доповнили свої уявлення про обов'язки та права громадян, прослідкували, як зароджувалося народовладдя в Україні, тощо. Найуспішнішими в конкурсі виявилися Карина Дубова, Тарас Герасименко, Євгеній Голуб, Дмитро Бугера, Марія Воронова. Вітаємо!