
6 червня загін «Сонечко», завжди охочий до подорожей та екскурсій, відправився до Кіровоградського обласного краєзнавчого музею. Дітей радо зустріла молодший науковий співробітник відділу природи Наталія Валеріївна Завалій. Учні познайомилися з картою нашої області, дізналися про позначені на ній заповідні місця та важливі природні пам'ятки.
Діти оглянули експозицію та роздивилися колекції корисних копалин, дізналися про представників тваринного світу рідного краю, умови їхнього існування, познайомилися з Червоною книгою України та побачили ганебні наслідки недбалого ставлення до природи. Діти дійшли висновків, що навколишню природу слід берегти, не можна забруднювати. На пам'ять про відвідування музею діти залишили собі чимало фото.

13 червня загони «Веселка» та «Носороги» брали участь у заході до Дня пам’яті жертв війни в Україні, який фахівці Кіровоградського обласного краєзнавчого музею провели на базі нашого навчального закладу. Молодший науковий співробітник відділу історії В. В. Дацька презентувала учням пересувну виставку «Пам’ять», допомогла глибше пізнати історію рідного краю воєнного лихоліття, освідомити витоки патріотизму героїв війни.
Патріотичні почуття, повагу до покоління переможців Валентина Василівна формувала на прикладах подвигу земляків в роки Другої світової війни, використовувала міську топоніміку. Так, діти дізналися, що вулицю Габдрахманова, на якій мешкає кілька наших «соколят», назвали на честь Героя Радянського Союзу Барі Галеевіча Габдрахманова.
Уродженець республіки Татарстан, за часів Великої Вітчизняної війни він воював у складі ІІ Українського фронту, був навідником гармати 233-го гвардійського артилерійського полку. 15 січня 1944 гвардії молодший сержант Габдрахманов в бою за село Грузьке Кіровоградської області підбив танк, дві штурмових гармати, знищив два кулемети, а коли закінчилися снаряди, продовжив нищити гітлерівців з автомата. У цьому бою гвардії молодший сержант Барі Галеевіч Габдрахманов був смертельно поранений. Похований в пантеоні на меморіальному комплексі «Фортечні вали».
Дякуємо фахівцям музею за допомогу у вихованні школярів патріотами «малої батьківщини», знавцями її історії та географії.