Kомунальний заклад «Ліцей «Сокіл» Міської ради міста Кропивницького»Четвер, 16.09.2021, 18:34

Головна » 2015 » Вересень » 9 » «Соколята» в гостях у «соколів»
«Соколята» в гостях у «соколів»

8 вересня колектив Кіровоградської льотної академії НАУ відзначав 105-річчя першого польоту в небі Єлисаветграда, а такожі 5-річчя від дня закладки присвяченої тому історичному польоту Алеї авіаторів. Наше місто має видатні авіаційні традиції, і саме в ньому у 1951 році було створено вище авіаційне училище льотчиків дальньої авіації, правонаступником якого є Кіровоградська льотна академія НАУ. Відсвяткувати з ними незвичайну подію майбутні льотчики запросили кадетів та учнів 5-7 класів школи-інтернату, ліцею «Сокіл».

Довідка. 8 вересня 1910 р. на запрошення міської думи з показовими польотами перед (або скоріше - над) єлисаветградцями виступив пілот Павло Андріанович Кузнєцов на аероплані «Блеріо ХІ». Городяни та гості міста із захватом поставилися до ідеї повітроплавання. Авіація прописалася в небі гостинного і прогресивного Єлисаветграду. У квітня 1911 року на аероплані власної будівлі «Фарман IV» свою майстерність пілотажу тут показує пілот Сергій Ісайович Уточкін. Імениті авіатори і просто ентузіасти авіації стали частими гостями міста, жителі якого методом народних суботників 1924 року навіть створили перший аеродром, що забезпечив подальший бурхливий розвиток авіації краю. Звідси здійснюються перші регулярні пасажирські рейси, тут починається базування різних авіаційних загонів і формувань.

Під час святкувань до колективу КЛА НАУ приєдналися співробітники АК «УРГА», представники ветеранських організацій, випускники різних років. Окрасою свята стали організовані громади іноземних курсантів, які підкреслили міжнародний рівень того, що відбувається. Розпочала захід урочиста хода курсантів, яка символізувала передачу естафети турботи про Алею від п'ятого курсу до першого. Всіх присутніх вітали начальник академії С. М. Неделько та почесні гості.

Родзинкою святкування стала презентація моделі (масштаб 1:10) аероплана «Блеріо ХІ», створеної абсолютно ідентично реальному літаку. Їі створив співробітник центру громадських зв'язків КЛА НАУ, колишній військовий льотчик підполковник запасу Леонід Іванович Кірєєв. Він розповів присутнім багато цікавого про цей літак і його пілота Павла Андріановича Кузнєцова.

Після коротенького концерту екскурсоводи з числа курсантів і аспірантів КЛА НАУ надали всім бажаючим можливість оглянути експонати Алеї. Багато уваги приділено видатним особистостям зі значними авіаційними успіхами, а також кіровоградським авіаторам, курсантам і випускникам академії різних років. Організатори заходу вірять, що палаючі очі відвідувачів Алеї є свідченням того, що кіровоградська авіація обов'язково відродиться і подарує місту нові приводи для гордості і захоплення.

Дивіться відеосюжет про подію програми новин «Подробиці» телеканалу «Інтер»:
Переглядів: 544 | Додав: Yulia | Рейтинг: 0.0/0

«  Вересень 2015  »