Kомунальний заклад «Ліцей «Сокіл» Міської ради міста Кропивницького»Субота, 25.09.2021, 00:13

Головна » 2016 » Березень » 10 » Шануємо захисників Батьківщини
Шануємо захисників Батьківщини

У рамках відзначення в Україні Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 27-ї річниці виведення військ з Афганістану в школі-інтернаті відбулася зустріч школярів з ветеранами Афганської війни, теперішніми учасниками бойових дій, волонтерами. До навчального закладу завітали В. В. Танцюра, С. Л. Лєщік, В. М. Остащук, В.О . Колебіденко, О. В. Яковлєв, Ю. Ф. Мартинюк-Жосан.

Ініціатором заходу «Герої нашого часу» стали десятикласники, керівники класу І. Г. Романюк та Т. О. Герасимова-Молчан. Ліцеїсти підготували літературний монтаж, у якому віддали шану сміливим, готовим для самопожертви людям, що, ризикуючи власним життям, виконували інтернаціональний обов’язок в Республіці Афганістан.

Із спогадами про своїх однополчан перед школярами виступив голова Кіровоградської обласної організації Української спілки ветеранів Афганістану Віктор Миколайович Остащук. Військовий досвід він отримав у Афганістані, де служив з 1985 по 1987 рік в 181-у мотострілецькому полку (Кабул), у 1987 звільнився в запас з 99-го окремого медико-санітарного батальйону (Кундуз). Має кілька військових та цивільних спеціальностей, нагороджений медаллю «За боевые заслуги».
   Про сучасних захисників України, бійців, що беруть участь у військовій операції на Сході країни, йшлося у виступі радника міського голови з питань АТО (на громадських засадах) Віктора Володимировича Танцюри. Прапорщик у відставці, після оголошення мобілізації у зв’язку з подіями на Сході він одним з перших добровольцем записався до лав 17-го батальйону територіальної оборони, служив на блокпостах. Після демобілізації разом з побратимами створив громадську організацію «Бойове братство» з допомоги колишнім військовослужбовцям та родинами загиблих.
   Знов завітала до закладу координатор ГО «Українська варта» Юлія Федорівна Мартинюк-Жосан, яка активно допомагає українській армії, опікується кіровоградським 34-м мотопіхотним батальйоном.

Своєю творчістю гостей вітали юна вокалістка Ліза Бондарєва, переможець фестивалю «Освітянські зорі» Олександр Полуворченко, друг навчального закладу соліст обласної філармонії Владислав Кашпуренко. Слова пошани і підтримки ветеранам і військовослужбовцям висловив директор школи-інтернату, ліцею «Сокіл» С. Д. Сторчаус.
     Танцюристки ЗХА «Алегро» вручили почесним гостям виготовлені власноруч гуртківцями ЦПВ «Оріон» пам'ятні сувеніри.
   Ініціатори заходу вважають, що подібні зустрічі, які відбуваються у закладі не вперше, сприяють формуванню в учнів патріотизму та громадянської позиції, допомагають усвідомити велич подвигу українського народу.
   Дякуємо нашим гостям за співпрацю, всім організаторам і учасникам заходу за високий рівень його підготовки і проведення.

Переглядів: 480 | Додав: Yulia | Рейтинг: 0.0/0

«  Березень 2016  »