Kомунальний заклад «Ліцей «Сокіл» Міської ради міста Кропивницького»Вівторок, 04.08.2020, 01:57

Головна » 2019 » Березень » 4 » Семінар-практикум керівників ДЮЦів
Семінар-практикум керівників ДЮЦів

27 лютого на базі школи-інтернату, ліцею «Сокіл» відбувся семінар-практикум для директорів позашкільних закладів та завідуючих дитячо-юнацькими центрами міста. Захід організував Центр методичної та соціально-психологічної служби управління освіти міської ради в особі методиста ЦМСПС Т. П. Кондратенко, а гостинними господарями стали завідувач ЦПВ «Оріон» О. Л. Балинська, працівники центру та педагог-організатор С. М. Іващенко. Гостей навчального закладу привітав та побажав плідної роботи директор школи С. Д. Сторчаус.
   Для створення позитивної атмосфери взаємоповаги та співпраці Олена Леонідівна запропонувала колегам вправу-знайомство – виготовлення панно з силуетів, вирізаних з кольорового паперу. Різнобарвні фігурки символізували прагнення педагогів до вдосконалення, саморозвитку як особистості і фахівця. У їх різноманітті було виражено ідею: ми різні, проте робимо, кожний своїми засобами, спільну справу: формуємо і розвиваємо гармонійну людину. У продовження цієї справи було виконано колективні творчі міні-проекти «Модель успішного керівника».

Практична робота учасників семінару продовжилася майстер-класом «Квіткова феєрія». керівники гуртків «Український сувенір» Л. І. Мандрик, «Юний дизайнер» П. С. Ратушна, «Рукоділля» О. Л. Балинська допомогли колегам виготовити вітальні листівки в техніці «розпис на склі». Гості із задоволенням майстрували, оздоблювали свої вироби аплікацією; робота просувалася стрімко і чітко, адже всі вихідні матеріали були в необхідній кількості заздалегідь підготовлені організаторами майстер-класу. Виготовлені листівки залишилися авторам як сувеніри на згадку.

Знайомство із системою роботи ЦПВ «Оріон» гості продовжили відвідуванням практичних занять гуртків військово-спортивного та військово-патріотичного напрямку. Вони не завжди входять до мережі дитячо-юнацьких центрів міста, тим більше є унікальним різноманіття, представлене в центрі «Оріон». Учасники семінару оглянули виставку методичної літератури військово-патріотичного напрямку, військово-технічного спорядження та страйкбольної зброї, керівниками гуртків «Сокіл», «Джура» та «Хортинг» В. В. Андрійченком, О. В. Полуворченком, О. В. Ковальчуком. Група ліцеїстів IV взводу, командир сержант Станіслав Левченко, продемонструвала елементи стройової підготовки під час заняття гуртка «Захист Вітчизни», керівник гуртка О. С. Єременко.

У стрілецькому тирі Олександр Сергійович розповів учасникам семінару про матеріальну частину стрілецької зброї та провів навчальні стрільби, йому асистував ліцеїст IV взводу сержант Андрій Осипенко. Тренери Т. О. Руденко та О. В. Ковальчук показали фрагменти занять з тхеквондо та українського національного рукопашу хортингу. Кадети І взводу продемонстрували володіння базовими елементами пішохідного туризму в закритих приміщеннях під час відкритого заняття, яке провів представник партнерської структури – міської станції юних техніків керівник гуртка «Туризм» І. П. Поліщук.

Блок художньо-естетичного напрямку відкрило практичне заняття зразкового художнього колективу хореографічного ансамблю «Алегро», керівники Ю. В. та Н. В. Мілентії. Танцюристи основного складу колективу привітали гостей в українському стилі та сформулювали основні принципи свого життя в ансамблі. Заняття з народно-сценічного танцю під керівництвом Юрія Васильовича Мілентія розпочала вправами біля станка молодша група ансамблю; до неї приєдналися танцюристи середньої групи, всі рухи яких були чіткими, красивими, синхронними. А найбільш повною мірою щоденна багаторічна кропітка робота хореографів втілилася у бездоганному виступі старшої групи.
   Яскравим і радісним виступом порадували гостей вихованці вокального ансамблю молодших класів «Даринка». Керівник ансамблю Т. В. Гаврилова поділилася з колегами цікавими методичними прийомами і знахідками. Учасники семінару із захватом разом з дітьми брали участь у веселих розпівках і музичному батлі, розгадували музичні ребуси та долучилися до музичної фізкультхвилинки «Африканський дощик». Наостанок діти злагоджено і натхненно заспівали пісеньку про веселого музиканта та подарували гостям «Рецепт щастя».

Родзинкою заходу став виступ кадетського вокального ансамблю під керівництвом К. І. Томко. Учасники семінару побачили фрагмент заняття з розпівками та виконанням пісні «Гуцулка Ксеня». Хлопцям акомпанували Т. Г. Пугач на фортепіано, О. В. Полуворченко на гітарі, Андрій Котан на шумовому інструменті кахон та Крістіна Іванівна Томко на флейті. Вдалу спробу триголосся гості почули у виступі дівочого ансамблю «Мрія». У пісні «Мрій!» солірувала Владислава Умрихіна.
   Робота учнів та педагогів ЦПВ «Оріон» викликала чимало схвальних відгуків керівників позашкільних закладів, які звернулися з проханням повторити «музичну» частину семінару для на спеціалізованому семінарі для керівників гуртків вокальних колективів. Дякуємо за гідну презентацію навчального закладу керівникам гуртків та їх вихованцям, за доброзичливу увагу – нашим гостям.

Сузір’я талантів – це крок до зірок.
Мистецтва можливість – духовний урок.
Крокує дитина під світло проміння,
Згадає, доросла, Оріона сузір’я
І сяйво зірок, і сонячний промінь,
Любові й тепла нестриману повінь,
І руки у крейді, і руки, що в фарбі,
Згадає себе, себе недоладну!
З роками зачерствіє серце в людини,
Але щось залишиться від тої дитини,
Що біжить і біжить по шкільному подвір’ю
Під сонячний промінь і Оріона сузір’я!
Підставили руки, щоб не впало дитя,
Мої всі колеги, а з ними і я.
Лариса Пустільнікова,
керівник гуртка «Юний художник»
21.02.2019
Переглядів: 212 | Додав: Yulia | Рейтинг: 0.0/0