Kомунальний заклад «Ліцей «Сокіл» Міської ради міста Кропивницького»Субота, 27.11.2021, 01:49

Вітаю Вас Гість | RSS
Головна | Реєстрація | Вхід
Меню сайту

Форма входу


Зараз на сайті
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Друзі сайту

Безкоштовний для навчальних закладів антивірус в межах співпраці Zillya! з МОН України по програмі «Захистимо майбутнє»

Головна » 2019 » Березень » 13 » Профорієнтація
13:00
Профорієнтація
  
  
   Профільне навчання одинадцятикласників військово-спортивного напрямку освіти перебуває у завершальній фазі: випускники готуються до вступу до обраних навчальних закладів. Серед фаворитів вибору – структури держпогранслужби та навчальні заклади системи МВС. 27 лютого з ініціативи керівництва поліції області та за сприяння управління освіти, науки, молоді та спорту облдержадміністрації та управління освіти міської ради відбулася зустріч старшокласників з поліцейськими та представниками закладів вищої освіти МВС України. Участь у ній взяли близько 800 учнів, у тому числі ліцеїсти ІІ та IV взводів з наставниками Д. М. Захаревичем та Є. П. Горенком.
   Представники відомства розповіли про роботу правоохоронців, труднощі, з якими доводиться стикатися, про успіхи та докладені зусилля задля гідного виконання завдання держави. Учні переглянули відеофільм про діяльність поліції області, зокрема про новостворені підрозділи, умови несення служби та співпрацю з Консультативною місією ЄС. Поліцейські висловили сподівання, що школярі виявлять бажання повнити лави поліції та разом змінювати життя держави на краще.
   Також свою діяльність презентували представники Львівського та Дніпропетровського державних університетів внутрішніх справ, Кіровоградського відділення навчально-наукового інституту заочного навчання Національної академії внутрішніх справ, Донецького юридичного інституту МВС України та Харківського національного університету внутрішніх справ. Юнаки та дівчата мали можливість переглянути виступи художньої самодіяльності, підготовлені курсантами відомчих вишів, отримали друковану продукцію з інформацією про умови вступу та необхідними контактними даними закладів вищої освіти МВС України.
  
 
   Активну профорієнтаційну роботу у закладі проводять наші випускники. Нещодавно з цією метою в закладі побував курсант Дніпропетровського національного університету залізничного транспорту імені академіка В. Лазаряна молодший сержант Денис Риженко. За пропозицією керівництва кадетського підрозділу під час бесіди з учнями Денис висвітлив складну структуру Збройних Сил, що охоплює різні напрямки діяльності, у тому числі інженерного спрямування. Як спеціаліст саме такого фаху (завершує освіту на IV курсі механічного факультету) майбутній офіцер зауважив на актуальності здобуття інженерно-технічних спеціальностей для розбудови Збройних Сил та зміцнення обороноздатності країни. Координатор кадетської освіти старший вихователь В. В. Андрійченко наголошує на затребуваності фахівців з військовою інженерною освітою і для цивільного життя, адже і транспортна галузь, і інфраструктура країни потребують модернізації, тому найближчим часом такі спеціальності будуть користуватися попитом на ринку праці.
   13 квітня 2019 р. Дніпровський національний університет залізничного транспорту імені академіка В. Лазаряна проводить День відкритих дверей. Відбудеться зустріч з керівництвом університету, деканами факультетів та провідними викладачами, можна буде дізнатися про факультети та спеціальності, ознайомитися з правилами прийому. Гості заходу матимуть пільгу (до 10 додаткових балів) при вступі до університету. Не втрачайте шанс!
  
   Популяризує навчання у своєму вузі студентка Одеського державного університету внутрішніх справ Надія Кобець, яка проходить навчальну практику у підрозділах ГУНП в Кіровоградській області. Цього року планом набору передбачено 134 додаткових місця для вступників на навчання за державним замовленням, які вивільняються внаслідок переведення третьокурсників на заочну форму навчання та влаштування їх на роботу до структур НП на офіцерські посади.
   Триває співпраця з Київським військовим ліцеєм імені Івана Богуна: з початку нового року його вихованцем став Євгеній Орлов, який перебував у кадровому резерві. У своєму новому статусі Євгеній прибув до школи-інтернату, ліцею «Сокіл» для зустрічі із колишніми однокласниками та наставниками.
   При вступі до військових ліцеїв теж плануються новації: з вересня 2019 року можливість навчатися у них матимуть дівчата. Розроблено проект наказу Міністерства оборони України «Про затвердження Положення про військовий (військово-морський) ліцей», яким нормативно врегульовується це питання. Також скасовані обмеження щодо прийому осіб жіночої статі на навчання до вищих військових навчальних закладів та військових навчальних підрозділів закладів вищої освіти.
   «Пілотний» проект щодо впровадження уніфікованого підходу з урахування гендерної складової у навчальних програмах ВВНЗ реалізується на базі Національного університету оборони України імені Івана Черняховського та Військового інституту Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Його впровадження усуне перешкоди для активної та повноцінної участі жінок у діяльності війська, що сприятиме формуванню гендерно збалансованих Збройних Сил України.