Kомунальний заклад «Ліцей «Сокіл» Міської ради міста Кропивницького»Вівторок, 04.08.2020, 02:05

Головна » 2019 » Березень » 27 » Попередження булінгу в дитячому середовищі
Попередження булінгу в дитячому середовищі

Тема толерантних взаємовідносин в дитячому середовищі визнана актуальною та обговорюється в освітньому просторі. 20 березня практичний психолог В. В. Зозуля знайомила з поняттям булінгу учнів 3-4-х класів. Діти побачили прояви небажаної поведінки на прикладі підібраних педагогом фрагментів мультфільмів, переглянули роботу своєї ровесниці - переможниці конкурсу відеороликів «Стоп, булінг!», що проводився за ініціативи ГУНП України в Кіровоградській області, отримали рекомендації та поради щодо власних дій, якщо стали свідками або жертвами булінгу. Учасники заходу із задоволенням привітали члена команди-переможця міського квесту «Булінг – прояв агресії чи слабкості?» четвертокласника Олександра Алексійчука. Для хлопця була дуже приємною увага та визнання його ролі у справі, де учні школи проявили себе якнайкраще.
   Також в рамках Батьківського всеобучу Віта Володимирівна зустрілася із батьками учнів 5В та 5Г класів, надала їм рекомендації щодо спостережень за дитиною, які можуть свідчити про проблеми в її спілкуванні з однолітками, запропонувала спеціально підготовлені тематичні буклети.
   В Центрі дитячої та юнацької творчості міста відбулася педрада з даної проблеми. Разом з педагогами питання толерантних стосунків обговорювали представники учнівського самоврядування шкіл міста. У заході брали участь вихованці лідер-клуба «Стимул» кадет VI взводу Євген Михайлов та старший ліцеїст IV взводу Олександра Пилипенко.

28 березня на запрошення учителя історії О. М. Стрижак в рамках співпраці з Юридичною клінікою ЦДПУ імені Володимира Винниченка студенти факультету історії та права провели для учнів 10-11 класів школи-інтернату, ліцею «Сокіл» правовий лекторій. Консультант Юридичної клініки студент ІІІ курсу Владислав Крушеніцький ознайомив учнів з актуальними змінами в українському законодавстві щодо протидії булінгу.
   Оскільки метою діяльності Юридичної клініки є надання безкоштовної юридичної допомоги населенню та здійснення правоосвітницької діяльності, під час зустрічі із старшокласниками було розглянуто і інші питання. Студентка ІІ курсу Анастасія Міхневич зосередила увагу на нагальній темі захисту прав споживачів та зазначила, що основним правовим актом, що забезпечує права покупців, є Закон України «Про захист прав споживачів». Учні дізналися про права споживачів, які передбачені статтею 3 закону, а консультант Олена Юрченко запропонувала школярам пам'ятки «Дії споживача, якщо його права порушено».
   На завершення майбутні абітурієнти були ознайомлені з особливостями вступу на спеціальність «081-право» та з новими спеціальностями, які пропонує Центральноукраїнський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка. У процесі зустрічі учні мали змогу задавати запитання та отримати на них ґрунтовні відповіді.
   Досягнуто домовленість на перспективу зробити такі зустрічі регулярними (двічі на рік). Дякуємо молодим правознавцям за увагу до навчального закладу та професору кафедри державно-правових дисциплін та адміністративного права Лілії Тарасівні Рябовол за сприяння в організації заходу.
Переглядів: 134 | Додав: Yulia | Рейтинг: 0.0/0

«  Березень 2019  »