Kомунальний заклад «Ліцей «Сокіл» Міської ради міста Кропивницького»Субота, 06.06.2020, 12:01

Головна » 2016 » Червень » 27 » Польові кадетські збори. ІІ тактична група
Польові кадетські збори. ІІ тактична група

3-5 червня в літньому польовому таборі працювала ІІ тактична група. Її склали кадети ІІ взводу, педагоги-наставники О. М. Кравченко, Л. В. Сергеєва, військові інструктори Д. М. Захаревич та О. П. Капчеля. Допомогу педагогам надавали ліцеїсти Артем Таран та Євген Привалов.

Двогодинний перехід до місця розташування табору поблизу бази відпочинку «Гірняк» було використано для відпрацювання топографічно-туристичних навичок (рух за картою, долання перешкод тощо). Хлопці не відмовляли собі у задоволенні поласувати черешнею або помилуватися краєвидами під час нетривалих привалів.

На місці дислокації групу смачним обідом зустріли десятикласники, які здали табір новим учасникам зборів. Після розташування та невідкладних господарських справ (запасання води, хмизу для багаття тощо) кадети ІІ взводу зайнялися підготовкою добового наряду та обладнанням точок для вартових: риттям окопу, зведенням куреня, підготовкою укриття.
   Вільний час перед вечерею був використаний для рухомих ігор, зокрема, футболу. Після вечірньої повірки було розподілено господарські обов'язки на наступний день та призначено вартових. Караульну службу кадети несли з 22:00 до 5:30 год із зміною через кожні 1,5 години. О 6:00 вартові Ілля Марук та Роман Юрченко скомандували ранкову побудку.

День розпочався кросом перетятою місцевістю (кращі кросмени – Олег Притиковський, Ілля Марук), загальнофізичними вправами з віджимання, присідання, тренування пресу, долання туристичної смуги перешкод (найвправніші – Владислав Жабко та Олексій Москаленко). Потім був час для ранішньої гігієни та виконання господарських обов'язків. Зразковим командиром відділення – організатором поточних справ проявив себе Владислав Жабко, який пройшов своєрідне «стажування» у групі десятикласників. Підготовкою їжі кухарчуками Артуром Токарський та Михайлом Саленком керувала Лариса Василівна.

О 10:00 для проведення тактичних занять прибули військовослужбовці 3 полку спецпризначення. Кадети тренували розбирання-збирання бойової зброї АК, РПК, «Форт», засвоювали навички з польової медицини (перша допомога при пораненнях та переламах кінцівок).

У ці ж дні в навчальному центрі «Десна», що дислокується на Чернігівщині, тривали перші в історії сучасного українського війська змагання снайперів. Упродовж трьох днів снайпери змагалися у точності стрільби на різні відстані, демонстрували вміння взаємодіяти один з одним, вести прицільний вогонь під психологічним і фізичним навантаженням в умовах, наближених до бойових, долали багатокілометровий марш, виконували завдання з орієнтування на місцевості, оперативного виходу на позицію, розміщення, ураження конкретної цілі у визначений час та відходу з позиції. За підсумками змагань кращою було визнано снайперську пару 3-го окремого полку спеціального призначення Сил спеціальних операцій України, командир полку Олександр Трепак. В загальному заліку кіровоградські військовослужбовці (два снайпери, стрілець та кулеметник) посіли друге місце. Вітаємо земляків, чиї успіхи надихатимуть кадетів на краще навчання та більш наполегливу підготовку до захисту Вітчизни!

По обіді кадети з педагогами-наставниками, залишивши у таборі вартовим Євгена Привалова, рушили на став, де із захопленням хлюпосталися та бавилися у водоймі бази відпочинку із дозволу та під наглядом рятувальника. Хлопці тренувалися з різних стилів плавання, а найбільш зухвалі намагалися перевершити Олександра Миколайовича. Кращим з плавання виявився Ілля Марук.    Після вечері кашею на салі з вареною ковбасою та свіжими огірками хлопці призначили варту та мали півгодини вільного часу. Другу ніч замість Лариси Василівни в таборі провів Дмитро Миколайович Захаревич. Було повторено нічні караули та ранкові режимні моменти, а суп з тушкованкою на сніданок готували Олег Бондарев та Данило Чаплига.

Обід довелося готувати для подвоєної кількості осіб – з урахуванням кадетів IV взводу, що прибували на зміну. Із жареною на салі картоплею та кашею з тушкованкою знов допомогла Лариса Василівна.
   Під керівництвом Олега Павловича Капчелі, що прибув із наступною групою, восьмикласники виконали тренувальні вправи зі стрільби із пневматичної зброї (найвлучніший – Влад Жабко) та підготували табір до здачі: заготовили воду та дрова, провітрили намети, матраци, ковдри. З обов'язками днювального найкраще впоралися Роман Юрченко, Олег Бондарев, Андрій Волошин, Данил Шамро. Табір залишили у відмінному стані та із відчуттям добре виконаної роботи, благо, і погода не завадила – гроза прогриміла на віддалі, дощик оминув!
Переглядів: 393 | Додав: Yulia | Рейтинг: 0.0/0

«  Червень 2016  »