Kомунальний заклад «Ліцей «Сокіл» Міської ради міста Кропивницького»Четвер, 16.09.2021, 17:49

Головна » 2015 » Червень » 17 » Подорож до Вінниці
Подорож до Вінниці

30 травня група кадетів зі старшим вихователем В. В. Андрійченком здійснила туристичну поїздку до Вінниці. Місто відоме своїми пам'ятками та музеями, і першим об’єктом, який зацікавив наших екскурсантів, був Військово-історичний музей Повітряних сил Збройних сил України, що знаходиться на території штабу командування ПС ЗСУ.

Надзвичайно кваліфіковано про авіаційну техніку і засоби ППО (часів СРСР та сучасну) розповіла хлопцям співробітниця цього музею просто неба. Експонати музею зберігають пам'ять про «холодну» війну між двома найбільшими у світі ядерними державами, Скнилівську трагедію та інші сторінки історії.

Експозиція музею налічує понад 40 експонатів військової техніки: вертольоти Мі-2, Мі-8Т, Мі-24, Ка-27ПЧ, 14 літаків тактичної авіації, 12 одиниць зенітно-ракетних комплексів, 3 РЛС тощо.

Хлопці на власні очі побачили зенітну гармату часів Великої Вітчизняної війни, сумнозвісний «Першинг» та сучасний мобільний зенітно-ракетний комплекс С-300 В1, призначений для знищення літаків і балістичних ракет на середніх висотах і відстанях. В Україні ці комплекси забезпечують охорону АЕС та потужних промислових центрів - Києва, Харкова, Дніпропетровська, Львова.

На фото, які зробив Дмитро Авксентьєв: навчально-тренувальний винищувач Як-11, який у своєму класі встановив кілька світових рекордів швидкості (1947-1962 рр.); багатоцільовий вертоліт Мі-2; перший радянський бойовий вертоліт Мі-24 («Крокодил»); багатоцільовий літак Як-28ПП (в модифікації постановника радіолокаційних перешкод; існували інші модифікації: бомбардувальника, перехоплювача, розвідника); винищувач із змінною геометрією стрілоподібного крила Міг-23; авіаційні бомби, ракети та інше навісне обладнання; ракетний комплекс середньої дальності РСД-10 «Піонер»; зенітно-ракетні комплекси С-200В «Вега», С-300 В1, С-300 ПС 12.

Наступним пунктом програми кадети відвідали музей «АвтоМотоВелоФотоТелеРадіо». Цей зібрання ретро-техніки у 2013 році заснував вінницький колекціонер Олексій Стрембіцький. В експозиції представлено більше 100 предметів, зібраних за 35 років, - автомобілі, мотоцикли, велосипеди, патефони, телевізори, фотоапарати, радіоприймачі тощо.

В автомобільній колекції представлені легендарний армійський ГАЗ-67 – один з символів Великої Вітчизняної війни, рідкісний «Вілліс», ГАЗ-М-20 «Перемога», «Москвичі» і «Волги» різних років випуску та інша цікава техніка. Всі експонати діючі.

Ніде в музеї відвідувачі не бачили таблички «Руками не чіпати», навпаки, близьке спілкування з технікою вітається господарем: можна посидіти за кермом будь-якого авто, приміряти військову форму різних країн, сфотографуватися зі зброєю тощо.

У «фототелерадіо»-частині експозиції можна побачити прилади, що були елементами побуту багатьох родин. Раритетні телевізори та швейні машинки; 60(!)-кілограмовий бобінний магнітофон; грамофон позаминулого століття в оточенні різноманітних патефонів – всі в робочому стані, і любителі музики можуть насолодитися прослуховуванням вінілових платівок; друкарські машинки від німецьких автовиробників Mercedes і Wanderer...

Перед вечірнім світло-музичним шоу на плавучому фонтані ROSHEN кадети здійснили захоплюючу річкову прогулянку на теплоході, мали пікнік на берегу Південного Бугу та обід у ресторані швидкого харчування «Макдональдс», а також долучилися до екстремальних розваг - катання на одно- та двоколісних веломашинах. Час, проведений у Вінниці, був проведений з користю та задоволенням. Дякуємо ініціаторам та організаторам подорожі - батькам кадетів Романа Юрченка та Олександра Мисника.
Переглядів: 679 | Додав: Yulia | Рейтинг: 0.0/0

«  Червень 2015  »