Kомунальний заклад «Ліцей «Сокіл» Міської ради міста Кропивницького»Воскресенье, 29.01.2023, 12:03

Вітаю Вас Гость | RSS
Головна | | Реєстрація | Вхід

Головна » 2019 » Апрель » 15 » Подорож до неочікуваного музею
Подорож до неочікуваного музею

Чули вислів «подводная лодка в степях Украины»? Виявляється, у степовій Україні, в селі Велика Северинка «пришвартувалися» десять підводних човнів, що є експонатами приватного музею військово-морського флоту, створеного ентузіастами – ветеранами ВМФ Станіславом Пролуненком та Василем Гребенюком. 10 квітня у музеї побували кадети VI взводу з педагогом-наставником В. В. Андрійченком.

Голова Кіровоградської обласної організації ветеранів-підводників імені Героя Радянського Союзу І. Фісановича Василь Петрович Гребенюк провів для восьмикласників екскурсію двома залами музею. У першому залі відтворено кают-компанію судна, у другому розташовано головну експозицію, насичену різноманітною інформацією про флоти і кораблі всього світу. Колекція містить більш ніж півтори тисячі експонатів, деякі з яких є унікальними, і постійно поповнюється реліквіями, які передають діючі моряки та ветерани, їх діти та онуки, а також придбаними Станіславом Васильовичем Пролуненком на аукціонах і розпродажах цікавинками.

У музеї представлені експонати всіх епох мореплавання - від корабельних цвяхів часів вітрильного флоту до радіолокаторної станції флоту сучасного. Є бляхи військових ременів, ґудзики, вилки й ложки моряків різних країн і часів. Є в колекції кований якір кінця XVII століття, знайдений в околицях міста, який є підтвердженням того, що колись Інгул був судноплавним. Особливе місце в експозиції займає ринда італійського мінного загороджувача, який брав участь у Другій світовій війні на боці фашистської Німеччини. Велику увагу заслуговує колекція фотографій, до якої входить фото крейсера «Пам'ять Меркурія» - єдиного, який 1917 року підняв на флагштоку жовто-блакитний прапор.

Гуртківці-судномоделісти Кіровоградської обласної станції юних техніків подарували музею діючу модель підводного човна М-172. Саме на такому човні служив наш земляк, Герой Радянського Союзу Ізраїль Ілліч Фісанович. В музеї є реконструйована Станіславом Пролуненко форма героя із копіями майже всіх його нагород, крім американського військово-морського хреста. Цією вищою нагородою Військово-морського міністерства США за всю історію Другої світової війни було нагороджено тільки дев'ятнадцять іноземців. Свого часу кадети першого набору школи-інтернату брали участь в урочистостях з нагоди 100-річчя від дня народження земляка-підводника.
   Також у музеї є стенд, присвячений Герою Радянського Союзу Григорію Куроп’ятнікову - командиру відділення мінерів сторожового катера СК-065. 25 березня 1943 року старшина 2-ї статті Куроп’ятников запобіг загибелі катера, кулеметним вогнем зупинивши атаку ворожих літаків. У тому бою Григорій Олександрович був важко поранений у груди і в голову, втратив ліву руку.
   На учнів справили яскраве враження ці та інші військово-морські історії, якими була сповнена екскурсія. Особистості героїв-підводників - наших земляків і співвітчизників, запам'яталися відвідувачам як приклад, гідний для наслідування в любові до Батьківщини та вірності військовому обов’язку. Дякуємо Станіславу Васильовичу за допомогу у військово-патріотичному вихованні юнаків.

Переглядів: 408 | Додав: Yulia | Рейтинг: 0.0/0

«  Апрель 2019  »