Kомунальний заклад «Ліцей «Сокіл» Міської ради міста Кропивницького»Середа, 22.09.2021, 19:01

Головна » 2016 » Грудень » 7 » Підсумки Місячника української писемності та мови
Підсумки Місячника української писемності та мови

Місячника української писемності та мови, проведений у школі-інтернаті вчителями-філологами, був спрямований на розвиток творчих здібностей та самостійності мислення учнів, вихованню в них свідомого прагнення до вивчення української мови. В бібліотеці було влаштовано виставку літератури з історії державної мови, створений тематичний стенд з питань культури мовлення «Національний скарб – українська книга». Створений учнівський проект «Слово – чудовий дар природи», присвячений 160-річчю від дня народження І. Франка, оформлені стіннівки «Любіть Україну і мову її солов’їну» з висловами про рідну мову.

9 листопада, у День української писемності і мови, був проведений день грамотності (написання диктанту українською мовою). Учні знайомилися з літературою, присвяченою розвитку української писемності. Н. Г. Брюховецька запропонувала своїм вихованцям створити «Абетку рідного міста»: п'ятикласники та учні 8В класу добирали фотографії та описання пам'яток Кіровоградщини з назвами на всі літери української абетки для подальшого оформлення у вигляді бюлетеня. Учні 5А, 5Б, 5В, 6Б переглянули міні-фільм «День української писемності».

Впродовж місяця учні були учасниками шкільного етапу Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської молоді імені Тараса Шевченка (переможці – Анастасія Кашпуренко, 8В та Діана Гавенко, 5В), шкільного та міського (Софія Сторчаус, 6В) етапів Міжнародного конкурсу знавців української мови ім. Петра Яцика, міського етапу олімпіади з української мови та літератури (Крістіна Куженко, 7А). Успішно пройшов вокальний конкурс «Люблю я пісню українську» шкільного фестивалю «Сузір’я мистецтв». Він сприяв збагаченню учнів емоційно-естетичним досвідом, розвитку універсальних якостей творчої особистості.

30 листопада учні з усіх куточків України брали участь у І Міжнародній грі зі світової (зарубіжної та української) літератури «Sunflower». Не була виключенням і школа-інтернат, де координатор конкурсу Л. М. Піхуля роздмухала бажання стати «сонячною квіткою» в 52-х учнів 5-11-х класів. Усі вони охоче випробували свої сили і тепер з нетерпінням очікують результатів. Хай щастить!

Учителі української мови та літератури провели відкриті уроки. На уроках особливу увагу було приділено інноваційним технологіям, пропонувалися інтерактивні вправи (бліцопитування, мозковий штурм, незакінчене речення). Педагоги здійснювали міжпредметний зв'язок з історією, світовою літературою, народознавством. О. Л. Тарас провела в 10 класі урок літератури «Гуманістичний пафос оповідання Б. Грінченка «Каторжна». Жоден з десятикласників не залишився байдужим до долі головної героїні.
   Урок, проведений О. Є Шапаренко у 8В класі, був присвячений поезії Тараса Шевченка «Мені однаково, чи буде...». Аргументовані думки, розуміння проблем, що обговорювалися, виявили Назар Плітко, Максим Лозовий, Валерія Квітова, Влад Бондаренко, Альбіна Петюренко, Ірина Рупатовська.

Впродовж місяця учні 5-11 класів брали участь у вікторинах, турнірах, конкурсах, присвячених життю і творчості українських письменників. У 6А та 6В відбувся мовний турнір «Мова рідна, слово рідне». Переможцями вікторини «Беру собі за приклад» у 7В стали Жасмін Якубовська, Валерія Бровко, Олена та Світлана Гебескул. У 10 класі під час заходу «Прикрась життя українською» творчо попрацювали Максим Мінченко, Оксана Нєлєпа, Ірина Біліченко, Аліна Левченко, Богдан Мариконь, Вадим Заболотний, Олександр Сергієнко. У вікторині «Чи знаєш ти рідну мову?» в 5В класі перемогли Діана Гавенко, Дарина Ковальчук, Вероніка Ситенкова.

4 грудня десятикласники долучилися до театрального мистецтва. Разом з О. Л. Тарас, О. В. Гультяєвою, Н. В. Мінченко вони побували на прем'єрній виставі Кіровоградського академічного обласного українського музично-драматичного театру ім. М. Л. Кропивницького «Украдене щастя» за п'єсою Івана Франка. Сильне враження на учнів справила величність театру корифеїв, а справжня класика завжди актуальна і завжди в ній знайдуться мотиви, співзвучні з сьогоденням. Зроблена сучасними засобами, з несподіваними пластичними рішеннями та дизайнерським оформленням, вистава нікого не залишила байдужим і подарувала задоволення від талановитої гри акторів. А педагоги ще раз упевнилися, що учні школи добрі, щирі та виховані.
Переглядів: 522 | Додав: Yulia | Рейтинг: 0.0/0

«  Грудень 2016  »