Kомунальний заклад «Ліцей «Сокіл» Міської ради міста Кропивницького»Вівторок, 21.09.2021, 07:47

Головна » 2015 » Грудень » 1 » Піднесення ролі української мови у формуванні особистості
Піднесення ролі української мови у формуванні особистості

Завершився Місячник української писемності і мови «Краща мова єднання – українська!», який тривав у навчальному закладі з 2 листопада. Його відкрила учнівська виставка тематичних газет і проектів «Любіть Україну і мову її солов'їну». Початковим класам оформлювати стенди і плакати, присвячені рідній мові, допомагали батьки і педагоги.

11-12 листопада вихователі та учителі долучилися до Всеукраїнського диктанту національної єдності, приуроченого до Дня української писемності та мови, що відзначається 9 листопада.

Протягом місяця школярі були учасниками шкільних етапів мовознавчих конкурсів. Переможцями І і учасником ІІ етапів Міжнародного конкурсу знавців української мови імені Петра Яцика стали Тимофій Чабан, 5Б, Софія Сторчаус, 5В, Анастасія Кашпуренко, 7В. Також Настя представляла заклад під час II етапу Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської молоді імені Тараса Шевченка. До участі у міському етапі Всеукраїнської олімпіади з української мови було заявлено десятикласницю Юлію Мельник.
   Класні керівники 5В класу О. Л. Тарас та 5В класу О. Є. Шапаренко провели зі своїми вихованцями класні години «Є слово - є нація».

З метою популяризації української мови та літератури, зацікавлення учнів предметом педагоги провели змагання юних словесників. У мовній вікторині «Буду я навчатись мови золотої» брали участь команди Євгенія Орлова та Тимофія Чабана, 5Б. Команди шестикласників очолювали Ростислав Куртанич та Ілля Сипченко, 6Б. У конкурсі «Знай мову» змагалися команди капітанів Віталія Кривохижі, 7Б та Анастасії Кашпуренко, 7В. Інтелектуально-пізнавальні ігри «Барви рідного слова», «З джерела рідної мови» відбулися за участю старшокласників.

Протягом місяця учителі-філологи проводили відкриті уроки. Темою урока літератури в 5А класі, який провела О. В. Гультяєва, була весела дотепна казка В. Симоненка «Цар Плаксій та Лоскотон». О. Л. Тарас спілкувалася з девятикласниками з проблеми складно-сурядне речення. Урок літератури у 10 класі з теми «І. Франко. Символ вічної жіночності, материнства і краси в поезії «Сікстинська мадонна» провела О. Є. Шапаренко.
   Також учні писали творчі роботи з теми «Жінки в житті Т. Шевченка», «Рідна природа в поезії Кобзаря», а в шкільній бібліотеці була розгорнута тематична книжкова виставка «Українське слово - спів»
Переглядів: 925 | Додав: Yulia | Рейтинг: 1.0/1

«  Грудень 2015  »