
ІІІ етап традиційної військово-патріотичної гри «Козацькі забави» для учнів кадетських класів відбувся 29 вересня. Його гаслом був девіз «Обов'язок. Честь. Гідність». На початку гри з коротким привітанням до вишикуваних на лінійці взводів звернувся керівник закладу С. Д. Сторчаус.

Кадетський підрозділ вирушив до місця дислокації, де відбулася здача рапортів про готовність, виголошування речівок і примовок іменних братств.

З особового складу кадетських взводів було утворено дві різновікові військово-тактичні групи: «Зелені» та «Сині», очолювані керівниками з військової підготовки, викладачами предмету «Захист Вітчизни» О. П. Капчелею та Д. М. Захаревичем.

До військово-тактичних груп було прикріплено військових спостерігачів з числа педагогів-наставників та старших кадетів: Д. Г. Жабковський, К. О. Бахмат, О. Ф. Лафа, Д. О. Куліш, І. С. Черчелюк, О. В. Полуворченко, Л. В. Сергеєва, Є. П. Горенко, Володимир Нертик, Максим Брайченко, Дмитро Кравчук. Групи супроводжували фотохронікер О. В Делюрман та старша медична сестра О. В. Бондарєва, керівник гри В. В. Андрійченко.

Кожна група військ отримала карту місцевості із позначеними військово-тактичними секторами: інженерної підготовки, саперної підготовки, тактичної підготовки, військово-туристичний.

У секторі тактичної підготовки групи відпрацьовували атакувальні та оборонні дії у складі підрозділу, імітували атаку на умовний блокпост, виконували інші тактичні завдання.

У інженерному секторі кадети набували навичок дій з навчальною протитанковою міною («мінування»-«розмінування»), охорони групи, знайомилися із тактикою установки інженерної огорожі.

У саперному секторі кадети вчилися діям на мінному полі, доланню його, пересуваючись колоною по одному «слід у слід».

У військово-туристичному секторі групи долали військово-технічну смугу перешкод.

Спостерігачі слідкували за правильністю виконання військово-тактичних задач та залежно від якості визначали кількість умовно поранених бійців в підрозділах. Дівчата-ліцеїстки з медпідрозділу надавали першу допомогу пораненим, а кадетам належало евакуювати постраждалого.

Після такої насиченої і енергозатратної програми всі її учасники із апетитом пообідали просто неба. Учителі готували їжу на вогнищі, а учнів гарячим харчуванням забезпечила адміністрація навчального закладу. Звична каша у польових умовах виявилася надзвичайно смачною!

Не оминули і цього разу улюблену кадетську забаву - перетягування канату. У вирішальному протистоянні кадетів І взводу і команди наставників перемогу здобули дорослі, проте, як призналися чоловіки, далася вона з великим трудом - на характері, як кажуть.
