Kомунальний заклад «Ліцей «Сокіл» Міської ради міста Кропивницького»П`ятниця, 16.04.2021, 10:44

Yulia

Головна » 2015 » Березень » 23 » «На струнах Кобзаревої душі»
«На струнах Кобзаревої душі»

Останній перед канікулами робочий тиждень пройшов у закладі під знаком Кобзаря. Мало яка культура має поета, про якого було б стільки сказано та написано, як в Україні про Тараса Шевченка. Його поезія хвилювала та хвилює не одне покоління читачів. Напевне, в Україні не знайдеться жодної людини, яка у своєму житті хоча б раз не перегорнула сторінок «Кобзаря». Сьогодні творчість поета є напрочуд актуальною.

13 березня 2015 року у навчальному закладі відбувся літературний конкурс виразного читання поезій «На струнах Кобзаревої душі», присвячений 201-й річниці від дня народження Тараса Шевченка. Учні 5-9 класів демонстрували свої творчі здібності. За оцінками журі конкурсу всі діти виявили артистизм, вміння передати думку та емоції. Вітаємо володарів гран-прі конкурсу Анастасію Кашпуренко, 6В та Оксану Нєлєпу, 8А. Переможцями конкурсу також були визнані Анна Овчаренко, 6А, Наталія Рябко, 9А – І місце, Анна Татарчук, 7А, Владислав Жабко, 7Б – ІІ місце, Анастасія Бадіченко А., 5В, Олег Тищенко, 5Б кл. – ІІІ місце, Дмитро Матвійчук, 8А, Руслана Голобородько, 5В, Крістіна Куженко, 5А, Віталій Кривохижа, 6Б – ІV місце. Бажаємо подальших успіхів!.
   14 березня педагогічних працівників та учнів 7-11 класів зібрав урочистий захід «Тарас Шевченко – сонце України», який підготувала вчитель української мови та літератури О. Є. Шапаренко. Ведучі заходу – учні 6В та 7А класів - донесли до кожного в залі велике значення Тараса Шевченка для світової культури, його неоціненний вклад в українську літературу та актуальність поезій сьогодні.

Про невідомі сторінки життєпису, величезний мистецький доробок поета, вшанування пам'яті Шевченка за кордоном розповіла відеопрезентація «Цікаве про Шевченка». У царство мудрого і красивого, правдивого і цінного, сильного і ласкавого, доброго і мужнього шевченкового слова запросили присутніх учні Жасмин Якубовська, Анна Татарчук, Анастасія Кашпуренко. Доказом тісної співпраці та дружби великого Кобзаря та Г. Квітки-Основ'яненка став уривок з п'єси «Сватання на Гончарівці» у виконанні учнів 9-11 класів. Протягом заходу лунали величальні слова шани і поваги великому українцю - Поету, Пророку, Кобзарю.
   20 березня відбулося нагородження переможців III міського конкурсу художнього слова та акторської майстерності «Театральна молодь літературного міста». Відзнаку у номінації «Театр» отримав колектив старшокласників школи-інтернату під керівництвом О. Є. Шапаренко. Ю. Мельник, Ф. Капралов, Х. Кім, Н. Кобець, Т. Бесараб, І. Гончаренко, Ш. Гюльвердієв, Н. Корнєєва, А. Шапаренко на високому професійному рівні представили інсценований уривок з п’єси Г. Ф. Квітки-Основ’яненка «Сватання на Гончарівці» та були відзначені «За творчий підхід до інсценування літературного твору». Вітаємо колектив та дякуємо спеціалістам ЦПВ «Оріон», які допомагали йому у підготовці: І. М. Бойко (вокальний номер), Ю. В. Мілентію (хореографічна композиція), О. Л. Балинській та Л. О. Пустільніковій (декорації), Л. Б. Кравченко (костюми).

18 березня Ольга Євгенівна провела у 5А класі відкритий урок української літератури з теми «Є. Гуцало. «Лось». Вічне протистояння добра і зла». Під час уроку учні характеризували головних героїв оповідання, висловлювали думки про моральні життєві цінності, людські якості. Найбільш активними учасниками обговорення були Крістіна Куженко, Юхим Скічко, Іван Невідомський.
   Упродовж тижня вдало презентували власні вірші учні Данил Чумаченко, Ілля Сипченко, Кирил Ковтун, Іван Голуб, Володимир Беркут, Олександр Ніколаєнко (5Б), Оксана Нєлєпа, Анастасія Головко, Євген Єсипака (8А), Богдан Мариконь, Максим Мінченко (8Б), вчитель української мови та літератури Оксана Леонідівна Тарас. Учні 9Б класу під її керівництвом підготували проекти «Шевченко і музика» (Денис Дуденко), «Таємниці Шевченка» (Максим Брайченко), «Світова велич Кобзаря» (Дмитро Бавикін). Всі класні колективи підготували малюнки - ілюстрації до творів Кобзаря та тематичні стіннівки «Шевченко і сучасність», «Шевченко у бронзі та граніті», «Гідні нащадки (Національної премії України імені Тараса Шевченка)», «Любіть Україну, як Він...».
Переглядів: 600 | Додав: Yulia | Рейтинг: 0.0/0

«  Березень 2015  »