
Ранок 13 червня; середина зміни для ІІ тактичної групи – восьмий день Кадетської школи. Інструктор старший ліцеїст Світлана Лукашова під час загального шикування оголосила наряди та розпорядження, провела інструктаж з техніки безпеки. Після ранкової зарядки, яку провів Є. П. Горенко, задля підсилення фізичної складової військово-спортивної підготовки до програми дня було включено марш-кидок на 3 км. З огляду на спекотну погоду інструктор О. П. Капчеля дозволив вихованцям вільно обирати темп руху та спосіб долання дистанції.

Після сніданку відбувся збір особового складу підрозділу у актовому залі навчального закладу на захід, приурочений до Дня пам’яті жертв війни в Україні. На зустріч з кадетами фахівці Кіровоградського обласного краєзнавчого музею доставили пересувну виставку «Пам’ять». Її відкрила заступник директора з виховної роботи Н. В. Мілентій. У вступному слові Наталія Володимирівна зазначила важливість збереження пам'яті про загиблих, виявлення поваги до воїнів-визволителів, переможців нацизму. Хвилиною мовчання учні та педагоги вшанували подвиг героїв, які загинули в боротьбі з нацизмом.

Молодший науковий співробітник відділу історії Кіровоградського обласного краєзнавчого музею В. В. Дацька зробила огляд представлених на виставці експонатів та ознайомила вихованців Кадетської школи з оборонними боями на терені нашого краю та підпільно-партизанським рухом на Кіровоградщині. Валентина Василівна як фахівець, глибоко занурений в тему, дуже емоційно і проникливо розповіла кадетам про героїв Кіровоградської наступальної операції В. Бикова, Б. Габдрахманова, К. Шатило, іменами яких було названо вулиці обласного центру, про визволителів Європи О. Єгорова, А. Маніту, В. Дацького – свого батька. Дякуємо Валентині Василівні та її колегам за плідну співпрацю та увагу до навчального закладу.

Тема військового обов’язку та поваги до бійців з боку суспільства і держави була продовжена наступним заходом: відбулася зустріч вихованців Кадетської школи з представником міського військового комісаріату капітаном Р. Г. Дмітрієвим. Під час бесіди з кадетами Роман Геннадійович розповів про особливості та специфіку роботи військкоматів, продемонстрував деякі зразки зброї та військового спорядження тощо.

Разом з ним до навчального закладу прибули ветерани ЗСУ Сергій Миколайович Доля та Володимир Володимирович Киричок. Колишні військовослужбовці розповіли кадетам про свій бойовий шлях та службу під час виконання військового обов’язку на Сході. Обидва мали поранення та пройшли після лікування період фізичної та психологічної реабілітації, яку надають держава, громадські організації, волонтери. Зустрічі з молоддю, повага з боку суспільства є одним з аспектів такої реабілітації. Іншим – залучення ветеранів до військово-спортивних змагань. Восени 2017 року українські спортсмени цілком успішно брали участь у «Іграх нескорених», Торонто, Канада. Володимир Киричок відзначив велике значення подібних змагань для піднесення самооцінки ветеранів і повідомив, що має намір пройти відбір на наступні ігри. Бажаємо успіху!