
14 червня – дев’ятий день Кадетської школи. Після виконання щоденних регламентних заходів кадетський підрозділ відбув у розташування в/ч 3011 Національної гвардії України. Як і завжди, учнів зустрів старший сержант А. А. Ткаченко, який провів кваліфіковану, ґрунтовну, насичену зустрічами і інформацією екскурсію територією військової частини.
Спочатку кадети ознайомилися з Книгою пам'яті загиблих нацгвардійців та вшанували меморіал П. Л. Сніцара. Командир стрілецького батальйону військової частини 3011 Центрального оперативно-територіального об’єднання Національної гвардії України (з конвоювання, екстрадиції, охорони підсудних та охорони громадського порядку) полковник (посмертно) Павло Леонідович Сніцар загинув 23 липня 2014 року під час спецоперації зі звільнення міста Лисичанська Луганської область. За особисту мужність і героїзм, вірність військовій присязі посмертно нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеня, орденом святого великомученика Георгія Побідоносця, відзнакою виконкому КМР «За заслуги» ІІ ступеня. Похований на Алеї слави Рівнянського кладовища. Павло Сніцар навічно зарахований до списку особового складу управління стрілецького батальйону окремої Криворізької бригади охорони громадського порядку Національної гвардії України. В стрілецькому батальйоні військової частини 3011 відкрито меморіальну дошку на його честь, вулицю Ленінградську перейменовано на вулицю Павла Сніцара.

Вихованці Кадетської школи докладно ознайомилися з військовим автопарком. Учні оглянули і ззовні, і з середини, дізналися призначення та технічні характеристики техніки для виконання поліційних функцій у контрольованій зоні; військової техніки, зокрема БМП, що виявилася дуже насиченою різноманітним обладнанням на несподівано обмеженій території; спецтехніки для конвоювання осіб до суду та місць утримання.

Учнів вразила чистота та ідеальний порядок на усіх об’єктах, що вони оглядали. В казармі військовослужбовців строкової служби (єдиній на території міста) відвідувачі ознайомилися з вартою біля кімнати збереження зброї та іншого цінного майна військової частини, побачили, як відпочивають бійці, які завершили чергування у добовому наряді. Купу позитивних емоцій кадети отримали від знайомства з кінологічною службою батальйону, породами службових собак, функціями, що вони виконують, їх дресирувальниками і провідниками.

Побували учні в приміщеннях різного призначення: відвідали капличку, де військовослужбовці справляють релігійні потреби; в їдальні ознайомилися з денним меню, режимом прийому їжі, побачили інтер'єри та посуд. У актовому залі кадети мали теоретичне заняття про особливості служби в Національній гвардії, що супроводжувалося відеоматеріалами. У кімнаті навчальної та бойової підготовки відбулося заняття з планування вивчення об'єкта охорони на прикладі макетів реальних міських споруд. У санчастині кадети мали заняття з першої долікарської допомоги.

Дуже корисною була можливість повноцінного вивчення матеріальної частини стрілецької зброї. Кадети тренували збирання/розбирання штатної стрілецької зброї, що є на озброєнні військових (АК, ПМ), адже у щоденному доступі особового складу кадетського підрозділу є лише масогабаритні макети. Учням було продемонстровано особисте захисне спорядження військовослужбовців: щити, шоломи, тактичні окуляри та рукавички, наколінники та налокітники тощо. Кадетів вразила вага деяких захисних атрибутів, зокрема, тих, у яких працюють вибухотехніки.
Дякуємо командуванню військової частини за дієву допомогу у військово-патріотичному вихованні підлітків.