Kомунальний заклад «Ліцей «Сокіл» Міської ради міста Кропивницького»Середа, 25.11.2020, 10:45

Головна » 2014 » Жовтень » 14 » Козацькі забави, ІІ етап
Козацькі забави, ІІ етап

14 жовтня православні християни святкують день Покрови Пресвятої Богородиці. Водночас з ним відзначається День українського козацтва. У незалежній Україні це свято встановлене Указом Президента України від 7 серпня 1999 року. Але неофіційно воно святкується вже декілька століть.

За багаторічною традицією в нашому навчальному закладі до цього дня приурочується військово-спортивна гра-випробування «Козацькі забави» для учнів середньої ланки. Цьогоріч у грі, що відбулася 9 жовтня, брала участь рекордна кількість учасників - близько 200 учнів з 12 класних колективів. Після шикування на шкільному подвір'ї, привітання, перевірки особового складу, інструктажу з ТБ учасники отримали напутнє слово директора, вишикувалися в похідну колону та вирушили до місця попередньої дислокації.

Здача рапортів братств, виголошення девізи та примовки, огляд прапорів, емблем та інших атрибутів братств відбулися біля пам'ятного знаку визволителям Кіровограда в Гаю десантників. Підготовку братств до гри штаб оцінював за 12-бальною шкалою. Найвищий бал за зовнішню атрибутику отримали учні 5А, 5В, 7Б та 8А класів; девізи та примовки найкраще виголошували 6Б, 9А та 9Б класи. Переможцями організаційного етапу стали учнівські братства 5В та 7Б класів (по 23 б.), 8А (22 б.) та 5А (21 б.).

Кадети та вихованці кадетських класів переформувалися у групи військ «Південь», «Схід», «Захід» і у супроводі закріплення військових спостерігачів проходили випробування в умовах, наближених до військових навчань. По карті місцевості вони здійснили проходження в режимі крос-походу з виконанням спецкоманд військових спостерігачів таких КП: «Стрілковий», «Хімзахист», «Переповзання та маскування», «Топографічний».

Військова смуга перешкод для груп військ полягала у виконанні вправ «Заняття вогневої позиції», «Рух в атаку», «Рух по мінному переходу», «Маскувальне переповзання, рух перебіжками», «Рух в атаку з метанням гранати», «Переслідування противника бігом».

Некадетські класи сформували бівуаки, пройшли туристичну смугу перешкод. Однією з особливостей цьогорічної гри була участь у змаганнях учнів НВО №34 – юнаків, що на базі нашого навчального закладу поглиблено проходять допризовну підготовку р рамках проекту «Майбутній захисник Вітчизни». Останнім випробуванням було перетягування канату. Підсумки у цій частині гри будуть оприлюднені пізніше.

Штаб висловлює подяку А. В. Чаловському за підготовку більшої частини військово-технічних і туристичних етапів та навчання кадетів; В. М. Русіновій за проведення змагань на етапі «Спортивно-туристична смуга перешкод».

Ми вдячні військовим спостерігачам А. В. Гусаку, Є. П. Горенку, О. П. Капчелі, інструкторам К. О. Бахмату, Д. Г. Жабковському, О. М. Кравченку, І. С. Черчелюку, О. В. Полуворченку, всім педагогам, які брали участь у грі.

Переглядів: 608 | Додав: Yulia | Рейтинг: 0.0/0

«  Жовтень 2014  »