
09-20 листопада у навчальному закладі було проведено Декаду української писемності та мови «З рідним словом міцніє держава». Учням було запропоновано мовознавчу афішу «Вивчай! Знай! Рідну мову люби, поважай!», книжкову виставку «Мова ця велична і проста», літературну інсталяцію «Сучасно про літературних геніїв», екскурс у давнину «Загадки писемного знака» та інші заходи, спрямовані на пропаганду книги та читання.

Учні 9В класу брали участь у Всеукраїнському конкурсі «Слово до слова», організованому для учнів 1-11 класів на освітньому порталі «На урок». Головна мета конкурсу — популяризувати українську мову, зробити її мовою повсякденного спілкування дітей та підлітків. Учні вдосконалювали навички усного та писемного мовлення, вчилися добирати фразеологізми та сталі вирази, розширили свої уявлення щодо історії української мови та писемності. Найкраще із конкурсними завданнями впоралися Дарина Ковальчук та Софія Карпенко (дипломи І ступеня), Дмитро Гросул, Ігор Желєзний та Аліна Кондратенко (дипломи ІІ ступеня), Анастасія Заворотнюк та Вероніка Ситенкова (дипломи ІІІ ступеня). Вітаємо учнів та вчителя української мови Н. Г. Брюховецьку!



Читання завжди було в центрі уваги вчителів-словесників. Формування учня-читача – складне завдання. Читацькі інтереси залежать від ставлення до книжки в сім'ї, від віку читача й рівня його літературного розвитку, від того, якими книжками цікавиляться його однолітки і товариші. Сьогодні наявна проблема, яка називається «криза читання», тому розвиток стійкого інтересу до читання, розширення кола читання – головне завдання педагогів на уроках літератури.
Учні 5В та 6В класів взяли участь у книжковому дефіле «Книги читати – усе знати». П'ятикласники презентували власні читацькі уподобання (фантастика, комікси, документальна та пізнавальна література), ознайомлюючи однокласників з цікавими творами як українських, так і зарубіжних письменників. Шестикласники висловили свої думки з проблеми «Чи потрібна книга в сучасному світі». З книгою потрібно подружитися, варто звертатися до неї за порадою, вміти і любити читати – без цього ми не станемо дійсно освіченою нацією на теренах Європи.