Kомунальний заклад «Ліцей «Сокіл» Міської ради міста Кропивницького»Неділя, 29.03.2020, 21:31

Головна » 2020 » Січень » 27 » Кадетські казармені збори
Кадетські казармені збори

Відповідно до плану навчально-виховної та військово-патріотичної роботи закладу 8-10 січня 2020 р. відбулися щорічні зимові військово-тренувальні (казармені) збори кадетського підрозділу «Сокіл» з цілодобовим перебуванням учасників в межах закладу. Їх учасниками стали два зведених навчальних взводи вихованців 5-7 класів, сержант взводу молодший сержант Нікіта Мохур та 8-11 класів, сержант взводу старший сержант Андрій Осипенко. Спрямовував та організовував роботу зборів штаб у складі педагогів-наставників, О. С. Єременка, В. Л. Ткаченка, І. Г. Романюк. До занять із кадетами долучалися спеціалісти партнерських структур та курсанти військових вишів.

8 січня після того, як особовий склад розселився у гуртожитку, відбулося урочисте загальне зібрання, під час якого з напутніми словами до вихованців звернувся заступник директора з ВПВ В. В. Андрійченка. Учасників зборів також привітали курсанти Олександр Хороший, Денис Дуденко, Федір Єндовицький, Дмитро Кравчук, які з огляду на власний кадетський досвід впродовж дня надавали організаційну допомогу зборам. Інженер з охорони праці Ж. В. Іваненко провела перше теоретичне заняття з основ безпеки життєдіяльності.
   І взвод разом з В. В. Андрійченком, Г. В. Андрійченком, О. В. Полуворченком та випускниками-курсантами відвідали розташування в/ч А 0680 (3-й окремий полк спеціального призначення імені князя Святослава Хороброго, командир полковник Олександр Сергійович Трепак) та оглянув оновлену експозицію Музею бойової слави полку.

ІІ взвод на чолі з О. С. Єременком, В. Л. Ткаченком, С. В. Гейком обував у розташуванні стрілецького батальйону в/ч 3011 Національної гвардії України, командир підполковник Ігор Володимирович Каліновський.
   У розкладі занять першого дня також були стрільби в тирі з наявних видів навчальної зброї під керівництвом сержанта О. С. Єременка. Після їх завершення Олександр Сергійович як черговий військовий керівник призначив наряди (добові, КПП тощо), а вільні від караульної служби учасники зборів із радістю та задоволенням брали участь у командних іграх та вправах ЗФП під керівництвом Є. П. Горенка.

Активно розпочався й ранок наступного дня: сержанти взводів та О. М. Кравченко організували руханку просто неба. Потім підполковник В. Л. Ткаченко провів для учасників зборів практичне заняття з повітрянодесантної підготовки: ліцеїсти вчилися працювати з парашутними системами, які на час зборів надав 3 ПСпП. Участь проведенні тренінгу брав курсант факультету підготовки спеціалістів військової розвідки та спеціального призначення Військової академія (м. Одеса) колишній кадет Роман Юрченко.

За домовленістю із партнерською структурою Кіровоградським обласним центром туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді тренери В. В. Гелеш, І. Ф. Сільченко, І. П. Поліщук провели з кадетами заняття з основ туристичної справи. Учні вчилися в’язати спеціальні вузли, долали умовні туристичні перешкоди, набували навички підйому на стенді для скелелазіння. Інструкторам асистували найбільш підготовлені з числа вихованців І. П. Поліщука кадети Анатолій Кондрашов, Данило Єлецький, Ігор Паскаль.

У другій половині дня під керівництвом підполковника В. Л. Ткаченка кадети напрацьовували стрілецькі вміння під час стрільби з пневматичних гвинтівок різних типів, пневматичного пістолету ПМ, пістолету під патрон Флобера тощо). Перед відбоєм у кадетській актовій залі учні переглянули гостросюжетні стрічки «У зоні особливої уваги» та «Хід у відповідь», а частина кадетів залишки енергії та сил витратила на командні ігри та ЗФП у спортзалі.
   На ранок після обов’язкових процедур, руханки та сніданку учні мали заняття із цивільного захисту. Викладачу навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Кіровоградської області Ю. В. Муконіну під час вдало адаптованої до віку аудиторії лекції вдалося зацікавити аудиторію та втримати її увагу. Учні жваво обмінювались думками щодо дій в умовах надзвичайних ситуацій соціального і воєнного характеру, повторили правила поводження з електричним та нагрівальними приладами, загальні правила пожежної безпеки.

Завершував програму зборів «господарсько-парковий день». Генеральне прибирання приміщень гуртожитку, тиру спортзалу, пришкільної території було здійснено під керівництвом І. Г. Романюк. План військово-тренувальних зборів було вичерпано. На думку керівників, він був найбільш ефективним за реалізацією поставлених завдань (прищеплення соціокультурних навичок, свідомого прийняття дисципліни, побудови статутних відносин, формування колективізму), попри явну нестачу педагогічних працівників для таких амбітних цілей, як кадетське виховання.
   Дякуємо педагогічному складу, партнерським структурам та вихованцям, яким вдалося пройти цьогорічне випробування «без жертв і руйнувань».
Переглядів: 23 | Додав: Yulia | Рейтинг: 0.0/0

«  Січень 2020  »