

18-20 жовтня у м. Києві відбувся Всеукраїнський форум українських патріотичних справ учнівської молоді «Ми – Українці!», організований Міністерством освіти і науки України та Українським державним центром туризму і краєзнавства учнівської молоді. На нього з’їхалося більше 200 юних патріотів з різних куточків України. Делегацію Кіровограда у складі шести учнів кадетських класів школи-інтернату та трьох учнів Кіровоградського професійного ліцею сфери послуг очолював педагог-наставник IV взводу І. С. Черчелюк. Представникам нашої школи було що повідомити учасникам форуму, адже заклад здійснює велику роботу з національно-патріотичного виховання молоді.

Необхідною умовою участі у форумі була підготовка творчих робіт. У другий день роботи учасники конференції презентували власні дослідження на секційних засіданнях. На засіданні тематичної секції «Відзначення національних дат і їх роль у відновленні історичної пам’яті та формуванні національної ідентичності» з
доповідями виступили ліцеїст - молодший сержант Надія Кобець (Український виховний ідеал та формування молодої особистості), кадет - молодший сержант Владислав Жабко (Національні дати у відновленні історичної пам'яті), старший кадет Михайло Саленко (Козацтво як феномен лицарської культури України). Вони висвітлили різні аспекти впровадження кадетства в школі. В роботі конференції також брали участь кадети Сергій Рихнюк, Роман Юрченко, Андрій Осипенко.

Також цього дня учасники заходу мали надзвичайно цікаву екскурсію до музею української природи, побуту та архітектури «Мамаєва слобода». Об'єкти музею проста неба відтворюють живу історію максимально наближено до свого первісного функціонального призначення, чим слугують популяризації та відродження самобутніх народних традицій, звичаїв, обрядів та ремесел. Раніше землі цього тематичного дендропарку належали Михайлівському Золотоверхому монастирю. Неподалік від головного входу - «царини» - вивищується курган із камінною скіфською бабою «Мамаєм». Над двома озерами розташовуються садиби козаків-джур, козацького старшини, коваля із кузнею, гончаря із гончарною майстернею: комори, повітки, стайні, льохи, хліви, клуні, возовні тощо.

В центрі архітектурного ансамблю розташована козацька триверха, зведена без жодного цвяху дерев'яна церква в ім'я Покрови Пресвятої Богородиці із дзвіницею, подібна до тієї, що стояла на Запорозькій Січі в часи Богдана-Зиновія Хмельницького. Її відтворено із соснових брусів за автентичними кресленнями та зображенням на французькій гравюрі. Українське козацтво дуже шанувало Божу Матір, вважало її заступницею, під захистом якої можна не боялися лихих ворогів. Зазирнувши у кузню, екскурсанти могли бачити за роботою професійного коваля.

Яскравим сплеском емоцій став показ козацького гарду наїзниками з каскадерського козацького театру. Кінники демонстрували чудеса спритності та дивовижну техніку вольтижування, показували свою вправність у вправлянні батогом, стрільбі з лука. Учні із завзяттям долучилися до цих традиційних козацьких забав.
Козацька доба – то є світла епоха,
Коли українці орлами літали.
Нікого вони не боялись нітрохи,
Від них вороги у бою відступали.