Субота, 20.07.2019, 00:25

Головна » 2014 » Січень » 23 » «Єднаймося, браття!»
«Єднаймося, браття!»

22 січня у школі-інтернаті відбувся виховний захід за планом Тижня історії «Єднаймося, браття! Зброя та бойовий дух українських козаків», приурочений до Дня Соборності та Свободи України. За регламентом урочистості для вихованців кадетських класів та юнаків 8А і 11 класів розпочалися з шикування взводів та здачі рапортів командирами. Директор школи С. Д. Сторчаус звернувся до вихованців із вступним словом, у якому зауважив про доблесть та звитягу козаків як приклад для наслідування майбутніми захисниками Вітчизни.
    Увазі старшокласників було запропоновано відеозапис телепрограми «Арсенал», присвячений холодній зброї українського козацтва часів Богдана Хмельницького. Цікавим для учнів виявився той факт, що внаслідок географічного розташування України на границі великих імперій українське воїнство запозичувало найкраще озброєння від усіх своїх сусідів. З другої частини фільму, у якій розглядалася вогнепальна зброя козаків, її види, походження та використання, не тільки юнаки, а й дорослі з цікавістю дізналися, що за вогняним насиченням козацьке військо перевершувало навіть регулярну турецьку армію.
    Почесний віце-президент Всеукраїнської федерації українського рукопашу гопак, голова обласних осередків федерацій рукопашу гопак та фрі-файту В’ячеслав Шевченко розповів присутнім про рукопаш гопак як унікальний вид одноборства. Він сформувався на українській землі під впливом та на історичних і культурних традиціях, світогляді народу, який тут є автохтоном. Основою рукопашу гопак послужили не лише танці та народні ігри, але й уся бойова спадщина минулих поколінь. А ідентифікатори національної культури – мова, традиції – завершили формування його цілісного образу через термінологію та зовнішній вигляд воїна-козака. Після цього учасники зібрання побачили показові сутички вихованців В'ячеслава Геннадійовича кадетів Дениса Дуденка, Євгена Могильного, Володимира Нертика, Романа Мєткого у техніці українського рукопашу гопак.
    У заключному слові директор школи-інтернату, ліцею «Сокіл» С. Д. Сторчаус наголосив на необхідності не тільки переймати бойовий дух козаків, а й дотримуватися етики, толерантності, взаємної поваги у повсякденних стосунках один з одним та іншими людьми.
Переглядів: 335 | Додав: Yulia | Рейтинг: 0.0/0

«  Січень 2014  »