Kомунальний заклад «Ліцей «Сокіл» Міської ради міста Кропивницького»Середа, 22.09.2021, 17:22

Головна » 2017 » Листопад » 24 » До витоків української народної пісні
До витоків української народної пісні

У рамках Місячника української мови і літератури в 2Б класі відбулося свято української народної пісні. 22 листопада на відкритий виховний захід «Під срібні переливи бандури» другокласники і керівники класу Т. В. Кулікова та Ю. П. Гребенюк запросили батьків та друзів з 3А класу.
   У вступному слові Тетяна Володимирівна наголосила, що до скарбниці людства український народ додає свою мову, звичаї, музику, культуру, яка славиться багатющим духовним надбанням - народною піснею. Її велич і краса відомі всьому світові; цінуються також історичні пісні-думи кобзарів та жартівливі пісні козаків-бандуристів.

Учні переглянули відеокліпи на думу «Буря на Чорному морі» у виконанні харківського кобзаря Н. Черкаса та на пісні «Розпрягайте, хлопці, коні» і «Наш отаман Гамалія» у виконанні чоловічого ансамблю бандуристів. Спів і віртуозна гра на інструментах були зігріті великою любов'ю, вражали художньою силою і високою одухотвореністю.
   Свої почуття до пісні учні висловили у віршах, що виразно декламували Софія Щекотіхіна, Всеволод Шулешко, Тимофій Шкуратюк, Дмитро Береза. У інсценуванні жартівливої народної пісні «Ой, під вишнею, під черешнею» роль діда виконав Всеволод Шулешко, роль молодиці - Софія Щекотіхіна. Веселу пісню «Із сиром пироги» заспівали Данил Бойко, Володимир Ветріченко, Влад Ліщинський; пісню «Ой, на горі та й женці жнуть» виконали Тимофій Шкуратюк і Семен Чернега; із запальною піснею «Ой, чорна я си, чорна» виступили Поліна Гончаренко і Влад Ліщинський, а пісню «Несе Галя воду» із задоволенням всі учні заспівали разом.

У серце і душу проникли чари українських мелодій. Гості дякували другокласникам за цікаву, веселу програму свята, за знайомство з пісенною і інструментальною музикою, за старанне виконання маленькими співаками-аматорами українських народних пісень.
Переглядів: 294 | Додав: Yulia | Рейтинг: 0.0/0

«  Листопад 2017  »