
День партизанської слави відзначають щорічно 22 вересня для вшанування подвигу партизанів та підпільників у період Великої Вітчизняної війни. Їх внесок у перемогу був вимушений визнати й ворог.
Вже 16 вересня 1941 р. начальник штабу верховного головнокомандування вермахту фельдмаршал Кейтель видав наказ «Про придушення комуністичного партизанського руху». У ньому зазначалося: «З початком війни проти Радянської Росії скрізь на окупованих Німеччиною територіях спалахнув комуністичний повстанський рух… Уживані досі заходи… виявилися недостатніми. Фюрер звелів усюди в найсуворіший спосіб негайно придушити цей рух».
Різних приписів, щоб покінчити з «ганебним у їх тилу явищем», гітлерівці у роки війни пустили в обіг так багато, що їх навіть складно порахувати. Гітлерівські генерали, які у повоєнні роки не полінувалися написати мемуари, однією з головних причин поразок на Східному фронті назвали спротив радянських партизанів, зокрема в Україні. «Збитки, завдані німецькій армії партизанами, — наголошували англійські історики Ч. О. Діксон і О. Гельбрунн у праці «Комуністичні партизанські дії», — неможливо визначити лише кількістю вбитих та поранених, знищених гармат і складів. Потрібно також врахувати втрату ворожою армією боєздатності й ударної сили. Головне ж полягало у тому, що погіршився моральний стан солдатів, які воювали в країні, де кожен міг виявитися партизаном…».
Наша школа традиційно підтримує шефські зв'язки з колишньою підпільницею, ветераном війни і праці М. П. Майданюк. Ось що Марія Петрівна розповідала школярам під час Уроку мужності:

– Я вступила до складу підпільно-диверсійної групи у лютому сорок другого. Збір розвідувальних даних, диверсії проти ворога були нашими головними завданнями. Але після викриття нашої групи агентурою гестапо ми – я, Віра Гончаренко, Шура Майдебура – дістали зброю і пішли до партизанського загону ім.Ворошилова. У грудні 1943 року загін з’єднався з частинами Радянської Армії 2-го Українського фронту.
У складі окремого батальйону зв’язку фронту я продовжувала боротьбу з німецько-фашистськими загарбниками, визволяла нашу рідну землю і ряд країн південно-східної Європи. Війну закінчила у травні 1945 року в Австрії. Маю ряд нагород. Беру участь у громадській роботі, член президії Кіровоградської міської ветеранської організації, член клубу "Патріот”.
Ми вітаємо Марію Петрівну з Днем партизанської слави та бажаємо їй міцного здоров'я.
На фото: перед школярами виступає учасниця партизанського руху М. П. Майданюк. В спілкуванні бере участь ветеран ВВв О. М. Івченко.
М. П. Майданюк бере участь в урочистостях з нагоди святкування Дня партизанської слави, які відбулися на території меморіального комплексу «Фортечні вали» 22 вересня 2010 р.