
14 грудня 2011 р. на запрошення учителя музики О. Б. Івашкевич з шефським концертом «Знайомство з музикою» в школі побували учні кіровоградської музичної школи №1 ім. Г. Г. Нейгауза. В Єлисаветграді, що мав давні музичні та культурні традиції, ще з кінця ХІХ ст. працювала музична школа Густава Нейгауза – батька видатного піаніста, педагога Генріха Нейгауза, яка вважалась однією з кращих на півдні Росії. Вона подарувала світу плеяду талановитих музикантів, серед яких були Фелікс Блуменфельд та Кароль Шимановський, Генріх Нейгауз та Юлій Мейтус.
Однією з маленьких зірочок цього освітнього закладу є учениця 3Б класу школи-інтернату Альбіна
Петюренко. Днями вона повернулася з Дніпропетровська, де була учасницею IV Відкритого Міжнародного фестивалю-конкурсу музики та класичного вокалу «Золота ліра». Цей солідний мистецький форум зібрав понад 300 кращих представників з усіх куточків нашої держави та ближнього зарубіжжя, і Альбіна стала однією з його переможниць. ІІІ місце і приз «Золота ліра» вона отримала за виконання творів на фортепіано в чотири руки зі своїм педагогом Анною Анатоліївною Полтавчук. Вітаємо!
Зустрічі з юними музикантами в школі-інтернаті стали вже традиційними. Зі сцени лунали тембри різних інструментів: скрипки, віолончелі, бандури, фортепіано тощо. Розпочали і завершували концерт, глядачами якого були учні 5-8 кл., «Сказка о лесной музыке», муз. В. Калістратова та «Музика зими» З. Роот у виконанні ансамблю молодших класів (кер. Л. І. Зарецька, концертмейстер Н. І. Губарєва). Скрипаль Михайло Солонченко (клас Т. В. Саприкіної, концертмейстер О. В. Терещенко) виконав п'єсу К. Бома «Безперервний рух».
«Мелодія» А. Дворжака пролунала у виконанні віолончелістки Ірини Ткаченко (клас Є. В.Малявкіної). «Веселку» на фортепіано виконала Аріна Сесмій (клас О. В. Терещенко), а Анжеліка Голуб презентувала присутнім пісню "Подивись на цей світ", слова і музику якої написала її викладач по класу бандури О. В. Горобченко.
Свою майстерність продемонстрували гітарист Євген Власов (клас Л. В. Микитенко), баяніст Кирил Руденко (клас викладача Дахна Д. М.), акордеоніст Микола Самсонон (клас Голубєвої Н. Є.). Слухачі були в захваті від почутої музики і жалкували з того приводу, що концерт був швидкоплинним. На думку О. Б. Івашкевич, подібні зустрічі дуже корисні для обох сторін. «Я перебуваю у сумі, що такого рівня і змісту концерти можна організувати лише зрідка», – пожалкувала Оксана Борисівна.
Заступник директора школи-інтернату з НВР В. В. Бреус щиро подякувала музикантам за відданість високому мистецтву. Дякуємо директору ДМШ №1 Є. В. Малявкіній та викладачам закладу!