Kомунальний заклад «Ліцей «Сокіл» Міської ради міста Кропивницького»Четвер, 16.09.2021, 17:41

Головна » 2015 » Грудень » 22 » Час подбати про здоров'я!
Час подбати про здоров'я!

Вихователь 6В класу Н. Т. Кобець не втомлюється вселяти учням, що здоров'я - найвища цінність людини. Ця тема є актуальною як ніколи саме взимку - час сезонного росту захворюваності на грип та гострі респіраторні інфекції. Валеологічне виховання та бесіди з учнями щодо збереження здоров'я Ніна Трифонівна продовжила 16 грудня під час виховної години.

До заходу серйозно готувалися і шестикласники: вчили вірші, малювали плакати і малюнки. Вони активно брали участь у обговоренні проблеми та інтерактивних вправах, запропонованих Ніною Трифонівною. Діти влучно добирали прислів'я, із задоволенням грали у «Овацію», грамотно відповідали на питання, поділяючи переконання вихователя, що здоров'я є найбільшим скарбом людини. До участі у бесіді було запрошено учнів 5В класу, вих Л. О. Шевцова.

Навіть сезонні захворювання зовсім не є неминучістю, з якою треба змиритися. Нагадаємо про класичні та нові засоби профілактики, необхідні, щоб захистити власне здоров’я і здоров’я близьких.
   Правило здоров’я: корисні звички. Загартовування, регулярні заняття фітнесом і прогулянки на свіжому повітрі, повноцінний сон – друзі сильного імунітету, тоді як активне і пасивне куріння, зловживання алкоголем, недосипання, сидячий спосіб життя – фактори ризику, що підвищують ймовірність сезонних захворювань. Рекомендації: не менше години прогулянок і півгодини збалансованого фізичного навантаження щодня, 7-9-годинний сон, 5 хвилин контрастного душу або обливання ніг щоранку, не більше 2 годин на добу перед телевізором та за комп’ютером з 5-хвилинними перервами щогодини.
   Правило здоров’я: щеплення проти грипу. 85% вакцинованих отримують сезонну стійкість імунітету до вірусів грипу, а ті, хто все-таки захворів, переносять недугу легше і без ускладнень. Найбільш вдалий час для щеплення – жовтень або листопад, оскільки імунітет після вакцинації формується близько трьох тижнів, а епідемія грипу та ГРІ триває в нашій країні, як правило, з грудня по березень.
   Правило здоров’я: меню для імунітету. У холодну пору року необхідно п’ятиразове гаряче харчування: свіжоприготовлені супи, каші, рагу, чай з лимоном, компоти і морси. У раціон сім'ї повинні входити морепродукти, кисломолочні продукти, нежирне м’ясо, птиця, курячі яйця, крупи, свіжі та заморожені овочі, ягоди і фрукти, мед. Таке меню багате вітамінами-антиоксидантами А, Е, С, білками, клітковиною, повільними вуглеводами, мікроелементами (залізо, мідь, магній, кальцій, цинк). Усі ці речовини позитивно впливають на імунітет, обмін речовин і тонус організму.
   Правило здоров’я: культ чистоти. Хвороби брудних рук – це не тільки харчові розлади. Віруси ГРІ та грипу чудово почувають себе на дверних ручках, грошових купюрах, сходових перилах, кнопках ліфта, посуді, одязі, дитячих іграшках, книгах ... Будь-які поверхні і предмети, яких торкалася інфікована людина, потенційно небезпечні як джерела зараження. Дотримання правил особистої гігієни та регулярне вологе прибирання, провітрювання істотно знизять шанси сезонних захворювань.

Бережіть себе та близьких і будьте здорові!
Переглядів: 407 | Додав: Yulia | Рейтинг: 0.0/0

«  Грудень 2015  »