Kомунальний заклад «Ліцей «Сокіл» Міської ради міста Кропивницького»П`ятниця, 16.04.2021, 13:15

Головна » 2014 » Лютий » 19 » Алекс - Юстасу
Алекс - Юстасу

Розвідники і шпигуни, шифри і коди, таємниці й загадки... А ще трохи авантюри та романтики - усі ці асоціації навіює слово "криптографія". 18 лютого в рамках Тижня математики, фізики та інформатики, що триває у навчальному закладі, відбувся Турнір шифрувальників, у якому брали участь учні 6-х класів.

Шестикласники пригадали двійкове кодування - один з найпоширеніших способів подання інформації, що використовується в обчислювальних машинах, в роботах і верстатах з числовим програмним управлінням. Найбільш вправними у додаванні двійкових чисел виявилися Вероніка Гебескул і Вікторія Сафронова, Денис Вразовський. Учні проаналізували список з 20-и найпопулярніших в Internet паролів та сформулювали правила складання "хороших" паролів, які було б важко "зламати".

Із завзяттям і ентузіазмом діти розкодовували повідомлення, зашифроване "смайликами", і дивувалися великому різноманіттю цих популярних у соціальних мережах способів передати емоції. А ще спробували, щоправда, без особливого успіху, за допомогою "старовинного" шифрувального диску розкодувати повідомлення давньоримського полководця. Найбільш активними учасниками турніру стали Кирило Наливайський, Данило Шамро, Олег Бондарєв, Ірина Мілецька, Діана Рубич, Євгенія Ізюрова, а сертифікати найкращих шифрувальників отримали Вікторія Сафронова, Олеся Болокан, Вероніка Гебескул, Денис Вразовський, Ярослав Ковальов та Дмитро Авксентьєв. Вітаємо!

Те, що не вдалося шестикласникам, більш успішно здолали учні 8-х класів: за допомогою шифру, який використовувався Цезарем для секретного листування зі своїми генералами, відомого також як шифр зсуву, вони розкодували крилатий вислів «Veni, vidi, vici» (Прийшов, побачив, переміг). Найшвидше це зробили Олександр Шиш та Федір Єндовицький.

Восьмикласники дізналися про QR-код - сучасний спосіб шифрування інформації двовимірними штрих-кодами (англ. quick response - швидкий відгук). Розроблений японською компанією «Denso-Wave» у 1994 році, сьогодні він поширений в країнах Азії, поступово розвивається в Європі та Північній Америці, де використовується не тільки в торгівлі, виробництві, логістиці, а й стає елементом ландшафту, дизайнерським прийомом і, навіть, витвором мистецтва.
   Учні 8-х класів взяли участь у on-line вікторині, відповіді якої були подані QR-кодуванням. Залікові бали за активну участь у змаганні отримали Наталія Шаповалова, Олександра Кудрей, Володимир Шевченко, Денис Дуденко, Владислав Шеян, Костянтин Зайцев, Артур Малиновський. А переможцями вікторини стали Надія Кобець, Тетяна Бесараб, Христина Кім, Владислав Головаха, Олександр Федоров, Владислав Вартанов. Вітаємо!
Переглядів: 375 | Додав: Yulia | Рейтинг: 0.0/0

«  Лютий 2014  »