Наприкінці жовтня – на початку листопада танцюристи зразкового хореографічного ансамблю «Алегро», керівники Ю. В. та Н. В. Мілентії, побували у Львові, де проходив ІІІ Міжнародний фестиваль-конкурс хореографічних та вокально-хореографічних колективів «Самоцвіти». Виступи у номінаціях «вокально-хореографічні колективи», «народний танець», «класичний танець», «сучасний танець», «бальний-спортивний танець», «естрадний танець» 85-и колективів (280 номерів!) впродовж трьох днів переглядало та оцінювало найпрофесійніше журі.
Загалом у фестивалі брало участь близько двох тисяч виконавців з України та Європи: колективи з Вінницької, Івано-Франківської, Тернопільської, Хмельницької, Одеської, Дніпропетровської, Харківської, Київської, Чернігівської, Волинської, Кіровоградської, Закарпатської, Львівської, Житомирської, Полтавської, Рівненської й Сумської областей, з Латвії, Польщі, Македонії й Греції.
За такої шаленої конкуренції надзвичайно радісною і захоплюючою є оцінка майстерності наших учасників – диплом лауреата І ступеня у номінації «народний танець» та грамота глядацьких симпатій. Щиро вітаємо!
Увазі журі і глядачів дівчата представили «Молдавський танець», філософією якого є оспівування дівочої чистоти, юної жіночності та відкритості до першої любові. У цьому він перегукується з обрядовим українським купальським танком. Одним з плюсів композиції, що сприяє кращому сприйманню танцю глядачами, журі відзначило вокальний супровід.
У найвищих ступенях був оцінений стилізований турецький танець «Кара Деніз», який своєю міццю та позитивною енергією будить уяву глядачів: безкрайній степ, нестримні коні, навала зухвалого війська... Судді схвалили і майстерність виконавців, і професіоналізм постановника танців.
«Алегрівці» вже мали короткотривалий візит до Львова влітку, проте цього разу дівчата мали достатньо часу, аби насолодитися дивовижним колоритом міста, що впродовж століть єднає культури Сходу і Заходу. Дівчата гуляли вузькими вуличками центральної частини міста, зазирнули у сувенірні крамнички, мали змогу спостерігати за робою майстрів традиційних промислів, скуштували славетного львівського шоколаду…
Вплив західної культури відчувався не тільки у архітектурі центру, що тяжіє до готики, а й у передсвятковій атмосфері напередодні Ночі усіх святих, що у кельтській традиції відзначається як Хеллоуін. Головним символом свята вважається «світильники Джека» - гарбуз з вирізане зловісно усміхненим обличчям та свічкою всередині. Атрибути цього свята у Львові зустрічалися щокроку, тож дівчата пройнялися загальним настроєм та врешті вирішили теж взяти участь у карнавальній ході. Їхні задуми щодо образів вміло втілила «гример» Наталія Володимирівна, а зустрічні львів’яни, як годиться, із готовністю «лякалися».
Доброзичливе ставлення гості зустрічали скрізь. По приїзді колектив зустріли представники організаторів фестивалю, провели до хостелу, розташованого в старовинній частині міста на ІІ поверсі австрійського будинка. Гарна затишна квартира з усіма зручностями і навіть роялем(!) була розташована в кількох хвилинах ходи до площадки конкурсного виступу, отже не було потреби хвилюватися щодо транспорту. Поруч кафе, декороване вітражами і картинами із сценами часів середньовіччя, у якому дівчат зустрічали дуже гостинно та готовили страви на їхнє замовлення.
Але не тільки прогулянки займали «алегрівців» у вільний від конкурсних хвилювань час: вони брали участь у майстер-класах відомих хореографів. Заняття з народної хореографі зі старшими дівчатами проводив викладач вищої категорії Олег Петрович Копильчак, голова циклової комісії хореографічних дисциплін Львівського державного училища культури і мистецтв. Діючий керівник ансамблю народного танцю, він показав дівчатам спільність та відмінність хореографічних рухів у прикарпатських народів: бойків, лемків, гуцулів. Також «алегрівці» вивчили елементи народного танцю «Колечко».
Молодші танцюристки із викладачем народної хореографії Івітою Леява-Маіоре (Латвія), керівником народного танцювального колективу «Тracis», вивчали латвійський танок «Говю казакс». Ідея танцю сподобалася Наталії Володимирівні Мілентій, і вона вирішила запропонувати його постановку учням кадетських класів.
Подорож до Львова надовго запам'ятається учасникам ансамблю не тільки радістю від заслуженого визнання їх майстерності, набутими новими вміннями, але й чудовими враженнями від знайомства із столицею Західної України, яку здавна населяли євреї, вірмени, українці, інші народи, і кожен залишив свій внесок у культурне розмаїття міста.
Під час екскурсії Вірменським кварталом дівчата дізналися про давню традицію цього народу вмощувати церковне подвір'я мармуровими плитами з поховань предків. «Алегрівці» зазирнули на виставку, де картини на біблійні сюжети супроводжувалися цитатами з Вічної книги; поблукали оригінальним парком мініатюр і побачили 14 мінікопій старовинних українських замків і фортець Поділля, Галичини, Закарпаття, Волині, Таврії, Наддніпрянщини; ознайомилися з архітектурними шедеврами міста – Домініканським собором, палацом Потоцьких, театром опери та балету ім. С. Крушельницької.
Також кіровоградці дізналися про цікаву історію пам’ятника Тарасу Шевченку. Його відкрили у Львові на першу річницю незалежності України, а через чотири роки добудували 12-метровою «Хвилею національного відродження», яку подарували місту українці-діаспоряни. Рельєф на ній зображує історію України від Київської Русі до ХХ ст.: княгиню Ольгу, Ярослава Мудрого, Володимира Великого, Григорія Сковороду, Івана Котляревського, Петра Сагайдачного, Богдана Хмельницького, кобзар Перебендя…
Але найкраще, як стверджують вчені, запам'ятовуються запахи, а Львів пахне карамеллю і шоколадом! Щодня з 9 до 22 години широко відкриті для усіх відвідувачів двері Львівської шоколадної майстерні, чий запашний аромат невпинно манить перехожих. На першому поверсі розташована кав’ярня, а за великим склом можна на власні очі побачити техніку виготовлення шоколадних виробів різної форми та величини. Інші поверхи переобладнані в унікальний «шоколадний супермаркет», який вразив відвідувачів найширшим асортиментом виробів на будь-який смак. Місто ще з середньовіччя славилося «добрим солодким», а сучасні кондитери, користуючись давніми технологіями, зуміли відтворити чарівну формулу, і тепер гості Львова з маленькими пакуночками солодощів везуть із собою частинку атмосфери міста.
Чудова подорож завершилася нагородженням переможців та гала-концертом у Національному академічному українському драматичному театрі імені Марії Заньковецької. У ньому брали участь танцюристи кіровоградського ансамблю «Надія», кер. Т. В. Мутнова. «Алегрівці» вітають колег по творчому об'єднанню «Сузір'я зразкових» з нагородами за І місце в номінації «Бальний танець» та ІІ місце у номінації «Естрадний танець». Кіровоград не даремно має звання «Танцювальна столиця України»!