Kомунальний заклад «Ліцей «Сокіл» Міської ради міста Кропивницького»Понеділок, 27.09.2021, 01:12

Головна » 2015 » Грудень » 9 » Акція «Торкнися серцем подвигу»
Акція «Торкнися серцем подвигу»

5 грудня зведений підрозділ кадетів ІІ-V взводів з викладачем факультативного курсу «Школа безпеки» І. С. Черчелюком та представником батьківського комітету О. М. Коваленко пішим порядком рушили до будівлі гімназії імені Тараса Шевченка, де цьогоріч було відкрито народний музей «Визволення Кіровоградщини від німецько-фашистських загарбників». Дорогою (парк ім. А. П. Крючкова, школа №3, залізничний вокзал, лікарня св. Анни, машинобудівний коледж, педуніверситет) Іван Сергійович надавав учням інформацію про цікаві будівлі та інші примітні пам’ятки та відомості з історії міста.

Під час екскурсії по музею до кадетів приєдналися гуртківці КОЦТКЕУМ – вихованці А. В. Чаловського. Керівник музею Віктор Павлович Присяжнюк презентував екскурсантам експозицію, створювати яку йому допомагали учні – гуртківці та випускники. Більша її частина стосується періоду Великої Вітчизняної та ІІ світової воєн і присвячена подвигу борців з фашизмом.

Від керівника музею та представників музейного активу кадети почули насичену фактами, речовими та писемними джерелами розповідь про передумови, початок, перебіг та закінчення війни та участь українців у Русі опору, яка супроводжувалася відео- та фотодокументами.

Хлопців дуже зацікавила реконструкція військової землянки, яка максимально точно відтворює умови, в яких перебували солдати. Атмосферу занурювання у історію підтримував оригінальний патефон у робочому стані, який відвідувачі з інтересом послухали.

Окремий зал музею присвячений подіям сучасної війни на Сході України. Його експозицію складають «сувеніри», які привозили із зони бойових дій колишні випускники Віктора Павловича. На жаль, вона поповнюється і в теперішній час, адже мир ще не прийшов на Україну. Також з вуст керівника музею прозвучали слова подяки на адресу добровільних помічників армії з нагоди Міжнародного дня волонтерів, який відзначається саме 5 грудня.

Кадети та їх керівники отримали задоволення та позитивні враження від знайомства з музеєм і щиро вдячні Віктору Павловичу Присяжнюку та активістам музею за проведену на найвищому рівні екскурсію.
   Захід був приурочений до Дня Збройних сил України.

Переглядів: 523 | Додав: Yulia | Рейтинг: 5.0/1

«  Грудень 2015  »