Kомунальний заклад «Ліцей «Сокіл» Міської ради міста Кропивницького»Неділя, 05.04.2020, 22:56

Вітаю Вас Гість | RSS
Головна | Реєстрація | Вхід
Меню сайту

Форма входу


Зараз на сайті
Онлайн всього: 2
Гостей: 2
Користувачів: 0

Друзі сайту

Безкоштовний для навчальних закладів антивірус в межах співпраці Zillya! з МОН України по програмі «Захистимо майбутнє»

Головна » Архів матеріалів
  
  
  
   У навчальному закладі триває робота з формування в старшокласників чітких уявлень про складності та переваги військових професій, спрямування випускників на свідомий вибір вишів системи ЗСУ, ДСНС, Національної поліції та інших силових структур для подальшого навчання. До неї активно долучаються майбутні офіцери – колишні вихованці школи-інтернату.
   20 січня на зустріч з ліцеїстами завітала третьокурсниця факультету підготовки фахівців для підрозділів превентивної діяльності Одеського державного університету внутрішніх справ Надія Кобець зі своїм товаришем. В рамках акції «Відвідай рідну школу» курсанти роз’яснили учням умови вступу до ОДУВС, особливості навчання, терміни та перспективи працевлаштування, розповіли про складові підготовки висококваліфікованих фахівців для підрозділів Національної поліції України. Серед безумовних якостей, нехтування якими може бути причиною відрахування з числа курсантів незалежно від терміну навчання, було зазначено дисциплінованість. Подібний захід за участю Надії Кобець відбувся і в інших школах міста.
  
  
   Ліцей «Сокіл» і кадетський підрозділ пишаються своєю випускницею – однією з кращих курсанток ОДУВС, лідером університетського самоврядування, людиною з активною громадянською позицією. Наприкінці грудня у складі команди свого вишу Надія брала участь у квесті «5 кроків до гендерної рівності» на базі Харківського національного університету внутрішніх справ. Цей науковий захід для закладів вищої освіти України зі спеціальним статусом було проведено в рамках проєкту «Через рівність та порозуміння до захисту і безпеки», адже на теперішній час військові професії перестали вважатися виключно чоловічою справою, і все більше жінок обирають для себе життя у погонах.
   Однією з таких є випускниця школи-інтернату – курсант факультету підготовки фахівців для органів досудового розслідування ОДУВС Анна Леонова. Профорієнтаційну бесіду з метою популяризації Одеського державного університету внутрішніх справ серед учнів старших класів вона провела 24 січня. Цього ж дня до закладу завітала студентка факультету політико-інформаційного менеджменту Національного університету «Острозька академія» Ірина Мілецька. Вона передала свої дуже позитивні враження від навчання, захоплення обраною спеціальністю «психологія», високою кваліфікацією викладацького складу.
  
  
   23 січня з ліцеїстами спілкувалися викладачі інженерно-авіаційного факультету Харківського національного університету Повітряних Сил імені Івана Кожедуба. Школярі з інтересом прослухали інформацію про порядок та особливості вступу до ХНУПС у 2020 році, спеціальності та спеціалізації підготовки майбутніх офіцерів. Було акцентовано увагу на тому, що університет забезпечує безкоштовне навчання з виплатою стипендії, проживання, трьох разове харчування, повний соціальний пакет. Представники факультету зауважили про важливість та відповідальність професії захисту повітряного простору України та відзначили, що університет надає можливість одночасного отримання якісної військової та цивільної освіти.
   До участі у заході крім ліцеїстів «Соколу» представники міського військового комісаріату та військові керівники кадетського підрозділу О. С. Єременко і В. Л. Ткаченко запросили учнів інших шкіл, що опановують предмет «Захист Вітчизни» на базі нашого закладу.
   31 січня заняття з профорієнтації для ліцеїстів провів відряджений Дніпропетровським державним університетом внутрішніх справ курсант Володимир Грицієнко. Змужнілий, витриманий, тямущий юнак поділився з майбутніми абітурієнтами спогадами про перебіг найскладнішого випробування «на виживання» - курсу молодого бійця.
   Під час спілкування з колишніми вихованцями організатор профорієнтаційних зустрічей заступник директора з ВПВ В. В. Андрійченко завжди цікавиться, чи вирізняються наші випускники серед інших. Всі курсанти вишів зі спеціальним статусом зазначають, що перші, найскладніші кроки у новому житті даються колишнім кадетам легше, ніж «домашнім» дітям. Вони добре розуміють сутність військових стосунків, свідомо дотримуються дисципліни, мають хороший рівень спортивної та стройової підготовки, підвищену адаптивність. Набутий рівень знань із загальноосвітніх предметів є достатнім, щоб почуватися вільно та успішно опановувати програму ВНЗ без надзусиль. Викладачі деяких вишів навіть класифікують випускників школи як вихованців військового, а не загальноосвітнього закладу.
... Читати далі »
Переглядів: 29 | Додав: Yulia | Дата: 31.01.2020

  
  
  
   29 січня відбулися загальні збори кадетського підрозділу «Сокіл». Зібрання привітав директор навчального закладу С. Д. Сторчаус, який наголосив на важливості вшанування значущих дат в історії становлення української незалежності. Одній з них – річниці проголошення акту злуки УНР та ЗУНР – було присвячено програму відкриття міського літературного салону. Перед кадетськими зборами виступив учасник салону театральний колектив ліцею «Сокіл».
  
  
   Глядачі з цікавістю переглянули постановку та привітали відзначення її учасників подяками адміністрації школи.
   Продовженням порядку денного стала літературно-музична програми «Крути: трагедія та подвиг», яку підготували кадети І та ліцеїсти V взводів за керівництва педагога-наставника І. Г. Романюк. Літературно-історичний монтаж супроводжували музичні номери, які з солістами Наталією Петрушкіною, Андрієм Осипенком та вокальним ансамблем кадетського підрозділу підготувала К. І. Томко. Постановником танцювальної композиції була керівник хореографічного ансамблю «Ювента» В. М. Захаревич.
  
  
  
   Учні переглянули кілька тематичних відеороликів, вшанували пам’ять загиблих під час боїв на станції Крути, виконали гімн України.
   Дякуємо за старанність, відповідальність, високої якості підготовку важливого для формування національної свідомості заходу всім учасникам та їх наставникам.
  
  
  
... Читати далі »
Переглядів: 27 | Додав: Yulia | Дата: 30.01.2020

  
  
  
   29 січня громадськість, військовослужбовці, духовенство та керівництво міста та області зібралися на мітинг з нагоди відзначення pічниці бoю під Кpутами та вшанування загиблих. На запрошення управління комунікацій з громадськістю ОДА в урочистостях брав участь зведений підрозділ кадетів та ліцеїстів IV-VI взводів, командир старший сержант Андрій Осипенко разом із педагогами-наставниками С. Д. Сторчаусом, В. В. Андрійченком, В. Л. Ткаченком. Кадетам та ліцеїстам було довірено церемоніальні функції: почесна варта біля меморіалу та група прапороносців.
  
  
  
   Кадетський підрозділ прибув на захід із штатною кадетською піснею, прапором і штандартом. Ліцеїсту IV взводу сержанту Андрію Ісаєву було надано право виступу від імені патріотичної молоді Кіровоградщини. Разом з іншими містянами він брав участь у символічному пов’язанні синьо-жовтих стрічок на кошику квітів, покладених до меморіалу.
  
  
  
   Спільно з військовослужбовцями 3-го окремомого полку спеціального призначення імені князя Святослава Хороброго ліцеїсти виконали «Марш нової армії» на адаптовані слова О. Скрипки; цю пісню вони вивчили під час проведеної на базі закладу репетиції під керівництвом соліста військового оркестру. Мітинг завершився панахидою за усіма загиблими в боях українцями.
   Міські урочистості за участю кадетського підрозділу «Сокіл» широко висвітлювали міські ЗМІ.
  
  
... Читати далі »
Переглядів: 20 | Додав: Yulia | Дата: 29.01.2020

  
  
 
   20 січня відбулися планові збори кадетського підрозділу з нагоди вшанування пам'яті захисників Донецького аеропорту. Перед кадетами та ліцеїстами виступили учасники боїв за ДАП військові керівники кадетського підрозділу сержант О. С. Єременко та підполковник В. Л. Ткаченко, які розповіли про перебіг бойових дій та обставини оборони. На запрошення заступника директора школи з ВПР В. В. Андрійченка до заняття долучився керівник гуртка «Історичне краєзнавство» СЮТ С. В. Гейко. За його пропозицією учні переглянули докуменальний фільм «Воїни духу».
  
  
  
   Наступне заняття гуртка «Історичне краєзнавство» було присвячено визволенню Кіровоградщини від фашистських загарбників. Кадети VI та VII взводів переглянули документальний фільму «Війна. Український рахунок».
   22 січня під час «Уроку соборності» учасники загально кадетського заняття переглянули фрагменти документальних стрічок з коментарем Сергія Володимировича Гейка.
   24 січня відбувся бінарний «Урок боротьби за незалежність», в межах якого ліцеїсти 10-11 класів під керівництвом вчителя історії Валерія Володимировича Андрійченка відзначили 100-річчя Української революції, зокрема вшанували події під Крутами.
Переглядів: 21 | Додав: Yulia | Дата: 28.01.2020

  
  
   Відповідно до плану навчально-виховної та військово-патріотичної роботи закладу 8-10 січня 2020 р. відбулися щорічні зимові військово-тренувальні (казармені) збори кадетського підрозділу «Сокіл» з цілодобовим перебуванням учасників в межах закладу. Їх учасниками стали два зведених навчальних взводи вихованців 5-7 класів, сержант взводу молодший сержант Нікіта Мохур та 8-11 класів, сержант взводу старший сержант Андрій Осипенко. Спрямовував та організовував роботу зборів штаб у складі педагогів-наставників, О. С. Єременка, В. Л. Ткаченка, І. Г. Романюк. До занять із кадетами долучалися спеціалісти партнерських структур та курсанти військових вишів.
  
  
  
   8 січня після того, як особовий склад розселився у гуртожитку, відбулося урочисте загальне зібрання, під час якого з напутніми словами до вихованців звернувся заступник директора з ВПВ В. В. Андрійченка. Учасників зборів також привітали курсанти Олександр Хороший, Денис Дуденко, Федір Єндовицький, Дмитро Кравчук, які з огляду на власний кадетський досвід впродовж дня надавали організаційну допомогу зборам. Інженер з охорони праці Ж. В. Іваненко провела перше теоретичне заняття з основ безпеки життєдіяльності.
   І взвод разом з В. В. Андрійченком, Г. В. Андрійченком, О. В. Полуворченком та випускниками-курсантами відвідали розташування в/ч А 0680 (3-й окремий полк спеціального призначення імені князя Святослава Хороброго, командир полковник Олександр Сергійович Трепак) та оглянув оновлену експозицію Музею бойової слави полку.
  
  
  
   ІІ взвод на чолі з О. С. Єременком, В. Л. Ткаченком, С. В. Гейком обував у розташуванні стрілецького батальйону в/ч 3011 Національної гвардії України, командир підполковник Ігор Володимирович Каліновський.
... Читати далі »
Переглядів: 25 | Додав: Yulia | Дата: 27.01.2020

  
  
   20 грудня в Черкасах відбувся відкритий чемпіонат з дзюдо, присвячений річниці визволення міста від нацистських окупантів. У турнірі змагалися близько 600 учасників з усіх областей України, і призерами змагань стали брати Рудченки – п’ятикласник Євгеній, І місце в категорії 46 кг та шестикласник Володимир, ІІІ місце в категорії 52 кг. Обидва дзюдоїсти були відзначені обласною федерацією серед кращих спортсменів за підсумками 2019 р.
   Переможно розпочався і новий 2020 рік: Євгеній Рудченко став бронзовим призером VII Всеукраїнського турніру з дзюдо пам'яті ЗТУ М. Данилова, що відбувся 24 січня у Запоріжжі. За звання кращого дзюдоїста боролися близько 300 спортсменів шістьох областей. Вітаємо!
  
  
   На зимових канікулах юні футболісти міста змагалися з футболу під час всеукраїнського турніру «Ярмарок футзалу в Кропивницькому». Змагання в різних вікових групах близько однієї тисячі учасників із восьми областей. Із задоволенням вітаємо призерів змагань Дмитра Букатіна, 8Б – ІІ місце у складі команди КДЮСШ-2 та Артема Дригу, 5Б – ІІІ місце у складі команди «Альянс». З цю команду також виступала дев’ятикласниця Лала Мельниченко.
   14-15 січня на базі КДЮСШ № 2 тривав міський турнір з футболу серед юнаків, присвячений пам’яті кавалера орденів «Червона зірка» та Богдана Хмельницького ІІІ ступеня Юрія Олефіренка. У змаганнях брали участь шість команд, три кращі з яких і розіграли між собою нагороди. За підсумками футбольних баталій перемогу у турнірі виборола команда КДЮСШ № 2 з Ярославом Буйом, 8Б у складі. Наші вітання! Під час урочистого нагородження дружина Юрія Олефіренка Олена та доньки Ольга й Олеся вітали юних спортсменів та вручили їм солодкі призи.
  
  
   Наприкінці 2019 року міським осередком Української Асоціації карате кіокушинкайкан було проведено марафону «1000 відтискань» за програмою підготовки до відкритої першості Кіровоградської області. Серед «соколят», що успішно пройшли виснажливе випробування, були Андрій Дубинець, 5Б та учні 2Б класу Владислав Басараб, Захар Жабковський. ... Читати далі »
Переглядів: 32 | Додав: Yulia | Дата: 24.01.2020

  
  
  
   У ліцеї «Сокіл» тривають заходи за планом Тижня знань безпеки життєдіяльності «Здоров'я дітей – здоров'я нації». У класних колективах відбулися виховні години та години спілкування «Настрій та здоров'я» (1Б), «У здоровому тілі - здоровий дух» (2В), «Хочу і можу бути здоровим» (3А), «Як у моїй родині дбають про здоров'я», гра-подорож до лісової аптеки «Збережи здоров'я» (2А) тощо. Учні початкових класів створювали та коментували малюнки на тему Тижня.
   Медичні сестри О. В. Бондарева та М. О. Константинова провели для кадетів І взводу практичне заняття з надання першої долікарської само- та взаємодопомоги.
  
  
  
   У вступній бесіді Ольга Володимирівна обговорила з семикласниками, яких небезпек слід уникати під час різноманітних кадетських справ, зокрема, як під час походів убезпечити себе від подряпин, саден, порізів, укусів комах тощо. Учні дізналися про види та правила накладання асептичної пов'язки, вчилися обробляти умовну рану перекисом водню і хлоргексидином та накладати асептичну пов'язку на передпліччя та кисть.
  
  
  
   У 5Б класі Н. Т. Кобець провела виховну годину «Здоровими будемо – все здобудемо». На початку заняття притчею про метелика Ніна Трифонівна підвела учнів до думки, що все в наших руках: і здоров'я, і результативність у навчанні, і повага оточуючих, і реалізація планів на майбутнє. Вихованцям передкадетського класу були запропоновані ігрові вправи «Дружні пари», «Збери прислів'я», гра-кричалка «Корисно-шкідливо». Учні були уважні, жваво реагували, відповідали на питання педагога.
  
  
   Відбулося обговорення цитат великих людей про цінність здоров'я; життєвих ситуацій, які можуть йому загрожувати; шкідливих для фізичного та психологічного здоров'я звичок: куріння, вживання алкоголю та наркотиків. Вихователь дала дітям корисні поради щодо збереження та зміцнення здоров'я, намагалася виховати в них неприйняття шкідливих звичок та прихильність до здорового способу життя. Активну участь у обговоренні брали Артем Дрига, Олександр Галушка, Олександр Бабенко, Костянтин Гаврилюк, Ілля Лементарьов. Михайло Коцюбан підготував плакат-колаж «Я обираю здоров’я». Кожному з п’ятикласників вдалося висловити власні аргументи на користь здоров’я, яке є найбільшим скарбом; воно закладається в дитинстві, і потрібно докласти великих зусиль, щоб його зберегти та зміцнити.
  
  
   До програми Тижня знань безпеки життєдіяльності долучилися правоохоронці. Учнів 7В та 9Б класів старший інспектор партульної поліції старший лейтенант В. В. Грінченко, інспектор ПП старший лейтенанту А. Є. Левандовський, старший інспектор ювенальної превенції старший лейтенант М. І. Миго застерігли від вживання наркотичних засобів, алкоголю та тютюну, нагадали про негативний вплив таких речовин на організм людини та про правові ситуації, пов'язані з їх вживанням, розповсюдженням тощо.
  
  
... Читати далі »
Переглядів: 33 | Додав: Yulia | Дата: 23.01.2020

  

  
   22 січня учні ліцею «Сокіл» брали участь у заходах з відзначення чергової річниці проголошення Акту Злуки Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки, що відбулося в 1919 році. Кадети VI взводу – депутати міського парламенту дітей Ілля Поплавський, Василь Бугера, Євгеній Михайлов разом із однокласниками стали учасниками челенджу «Україно! З Днем Соборності!». Його для учнів закладів загальної середньої освіти міста ініціював МПД, координатор І. С. Завражна; проект реалізований за організаційних зусиль заступника директора з ВПВ В. В. Андрійченка.
   У класах відбулися тематичні інформаційні години. Учні 2В класу, керівник В. Ю. Шаповал, усвідомили, що обов’язком громадянина є берегти і зміцнювати рідну державу, завжди пам’ятати про сумний досвід минулого та з оптимізмом дивитись у майбутнє. Діти наголошували, що любов до Батьківщини, українського народу, державної мови є якостями гідного члена суспільства та читали вірші Олександра Олеся:
Живи, Україно, живи для краси,
Для сили, для правди, для волі!
Шуми, Україно, як рідні ліси,
Як вітер в широкому полі!
  
  
   Театральний колектив ліцею як переможець відбіркового етапу, проведеного 14 січня, брав участь у відкритті сезону-2020 Літературних салонів. Стартовий захід «Україна єдина, соборна, неподільна», що відбувся 22 січня на базі гімназії ім. Тараса Шевченка, був присвячений Дню Соборності України. Колектив, до складу якого увійшли ліцеїсти IV та V взводів та шестикласники – танцюристи ЗХА «Алегро», тріумфував з композицією «Наша сила – в єдності!» за мотивами твору І. Франка «Захар Беркут». Вітаємо учнів та керівників проєкту О. Є Шапаренко, Н. Г. Брюховецької та О. Л. Тарас!
  
  
... Читати далі »
Переглядів: 38 | Додав: Yulia | Дата: 22.01.2020

  
  
  
   20 січня вихованці ІІ передкадетського взводу з педагогом-наставником Н. Т. Кобець долучилися до заходу, проведеного працівниками Кіровоградської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Є. Маланюка до Дня Соборності України. Спеціалісти відділу сприяння технічній творчості молоді завідувач Ю. С. Абрамова та бібліотекар О. Б. Завірюха запросили п’ятикласників на історичний екскурс «Одна-єдина соборна Україна», під час якого обговорили доленосні події, які розгорталися на теренах нашої батьківщини.
   Запропонований матеріал докладно описував основні етапи становлення соборної України. Учні уважно сприймали цікаву для них інформацію, яка зробила більш зрозумілими мотиви та почуття борців за незалежність держави та єдність її земель. В якості ілюстрації було використано мультимедійну презентацію та анімаційний відеофільм.
  
  
   П'ятикласники відповіли на питання вікторини за темою «Державні та національні символи України» та брали участь в організованому співробітниками бібліотеки міні-флешмобі «Любіть Україну» з декламування строф віршу Володимира Сосюри. Учні усвідомили важливий постулат, що лише в єдності дій і соборності душ можна досягти величної мети – побудувати економічно й духовно багату, вільну й демократичну Україну, якою пишатимуться нащадки.
   Дякуємо партнерам за сприяння патріотичному вихованню підлітків.
... Читати далі »
Переглядів: 37 | Додав: Yulia | Дата: 21.01.2020

  
   14 січня розпочалася робота за програмою організованої Центром методичної та соціально-психологічної служби управління освіти МРК науково-практичної інтернет-конференції педагогів міста з проблеми «Технологія фахової майстерності: сучасний інструментарій керівника і педагога». Серед запропонованих для обговорення матеріалів є статті педагогів ліцею «Сокіл»:
    Запрошуємо педагогічний колектив до ознайомлення з матеріалами конференції, участі в їх обговоренні, підтримки методичних пошуків колег. Конференція триватиме до 23 січня.
Переглядів: 33 | Додав: Yulia | Дата: 20.01.2020

« 1 2 3 4 5 ... 304 305 »
Пошук

Календар
«  Квітень 2020  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930

Випадкове фото

Архів записів

Статистика


Copyright MyCorp © 2020
Адреса: 25005, м. Кропивницький, вул. Короленка, 46
Телефони: (0522) 34-52-52; 34-52-53; 34-52-40; 34-52-51
E-mail: nvo_sokil@ukr.net
Створити безкоштовний сайт на uCoz