Kомунальний заклад «Ліцей «Сокіл» Міської ради міста Кропивницького»Вівторок, 21.09.2021, 01:32

Головна » 2015 » Квітень » 24 » Стежками козака Мамая
Стежками козака Мамая

21-25 квітня на Кіровоградщині тривають VI обласні змагання зі спортивних походів, присвячені постаті козака Мамая. Вперше за тридцять років у багатоденному поході беруть участь учні школи-інтернату, тренер І. С. Черчелюк. Пунктом збору команд була Великосеверинівська школа. Її учні та вчителі створили перший іноземний музей народного письменника Білорусі Василя Бикова. Саме в цій місцевості під час боїв за Кіровоград у січні 1944-го письменник ледь не загинув. Його мама навіть отримала похоронку, а на обеліску над братською могилою в Северинці кілька десятиліть було записано ім'я молодшого лейтенанта 111-ї стрілецької дивізії Василя Володимировича Бикова. Ці події лягли в основу його роману «Мертвим не боляче».

16 команд зареєструвалися для роботи за двома напрямками - спортивно-туристичним та краєзнавчо-туристичним. У церемонії відкриття брали участь представники влади та керівники освіти, члени оргкомітету з питань реалізації проекту «Земля козака Мамая» ректор ДЛА НАУ С. М. Неділько та директор КОЦТКЕУМ А. А. Лісота. Учасників змагань привітали зразковий ансамбль народного танцю «Любисток» Івано-Благодатненського НВК та вокальна група Великосеверинівської школи.
   Потім для команд, що обрали краєзнавчий напрямок, відбувся перший конкурс - вікторина «Постать козака Мамая в історії нашого краю». Кадети IV взводу Андрій Ісаєв, Володимир Кацан, Сергій Коляда, Станіслав Левченко, Сергій Рихнюк, Андрій Дергунов, які готувалися до нього під керівництвом учителя історії І. С. Черчелюка, вибороли І місце.

Завершувала перший день власноруч зварена на вогнищі вечеря. Поради щодо приготування смачної пшеничної каші з тушонкою надала учням Л. С. Варніцька, а на сніданок Лариса Станіславівна запросила хлопців до своєї оселі. Після ночівлі у приміщенні школи та дуже раннього (о 5 ранку!) підйому хлопці стартували за маршрутом c. Велика Северинка – долина річки Мамайка – с. Високі Байраки. Це дуже цікава місцевість, абсолютний оазис серед степів, є й місцина, де росте первоцвіт, який занесений до Червоної Книги. Саме цим маршрутом мають відбуватися пішохідні тематичні екскурсії майбутнього музейно-туристичного комплексу під відкритим небом «Земля козака Мамая». Хлопці пройшли 10 контрольних пунктів на шляху до с. Високі Байраки, повечеряли в їдальні місцевої школи та відпочили біля вогнища у колі туристичної дружби.
   За домовленістю з організаторами походу наступний туристичний день пройшов за скороченою програмою: до передмістя Лелеківка кадети пройшли 6 контрольних пунктів та завершили змагання. Перший набутий досвід піших походів не тільки дозволив кадетам перевірити свої фізичні сили, а й засвідчив їх високу дисципліну, організованість, моральний дух. Вітаємо хлопців з успішним проходженням цього складного іспиту!

Фото- та відеозвіт

Переглядів: 810 | Додав: | Рейтинг: 5.0/2