Kомунальний заклад «Ліцей «Сокіл» Міської ради міста Кропивницького»Четвер, 16.09.2021, 18:06

Головна » 2015 » Червень » 11 » Літні польові збори (передкадетський клас)
Літні польові збори (передкадетський клас)

Участь у літніх польових зборах стала для учнів 5Б класу можливістю наблизити свою мрію – долучитися до кадетського життя. Бажаючих провести добу за суто чоловічими справами виявилося так багато, що було сформовано дві групи: із заходом у табір 02-03 червня, командир відділення Дмитро Пивоварчук, керівник групи Д. Г. Жабковський, та 03-04 червня, командир відділення Микита Мохур, керівник групи О. В. Полуворченко.

Похід до місця розташування табору розпочався з території школи-інтернату. Учні отримали карту з позначеними на ній контрольними пунктами та рушили по маршруту, виконуючи по ходу військово-технічні завдання. Педагоги передали ініціативу в руки мандрівників і лише спостерігали та здійснювали контроль за правильністю виконання завдань. Щоправда, одного разу їм довелося втрутитися і в телефонному режимі скоригувати відхилення від маршруту.

Справжнім щастям для учасників походу була можливість припасти до свіжого джерельця після кількагодинного спекотного переходу. Загалом, з урахуванням віку дітей та їх невеликого туристичного досвіду, слід визнати, що перша частина випробування була пройдена успішно, і майбутні кадети потрапили під команду керівника з військової підготовки О. П. Капчелі.

Військово-тактична підготовка включала спорядження магазину автомату АК-47, де кращими були Олександр Ніколаєнко та Дмитро Пивоварчук, а також стрільбу по мішенях з пневматичної гвинтівки ІЖ-38. Хлопці вражали цілі з відстані 5, 10 та 30 м, а самим влучним виявився Олександр Коваленко, який вразив всі п’ять мішеней, враховуючи саму дальню.

Майбутнім кадетам припало рити окоп для стрільби з положення «лежачи», тренувати навички надягання протигазу за командою «Гази!». Не обійшлося й без дитячих витівок – нічної «битви протигазів» тощо, проте у цілому хлопці дотримувалися порядку і дисципліни, а зразком організованості для них був Микита Мохур, який мріє стати наступником кількох поколінь офіцерів у своїй родині.

Новоселам табору довелося брати участь у облаштуванні біваку. П'ятикласники знайшли в лісі сухі стовбури дерев, притягнули їх до табору та спорудили імпровізовані лавочки в «обідній зоні». Приготування їжі також входило до програми, адже чотириразове харчування в режимі автономного табору виключало вживання маминих припасів. «Кулінарним напівбогом» хлопці визнали Д. Г. Жабковського. Завдяки Денису Григоровичу та його помічнику – кашовару Олегу Пашкову до похідного меню потрапили каша з тушонкою, смажена картопля, страва східної кухні шурпа. Внаслідок цілодобового перебування на свіжому повітрі в хлопців розігрався неабиякий апетит, так що старшому вихователю Валерію Володимировичу Андрійченку довелося дещо переглянути норми харчування – у бік збільшення !

Вражень за день накопичилося стільки, що після команди «Відбій» мало хто з хлопчаків міг швидко заснути. Але на цей випадок у педагогів-наставників було чарівне слово «Караул!»: дві години нічної варти із «зброєю» територією табору – і вартовий, що змінився, спить, наче вбитий! Нічне чергування по периметру було частиною військової підготовки. Крім того, штаб табору завчасно попередив територіальний відділ УМВС про організовані заходи, тому працівники міліції також патрулювали територію і контролювали дотримання правопорядку в районі дислокації табору.

Наступного ранку після гігієнічних процедур, зарядки та сніданку хлопці мали заняття з техніки туризму, а потім підготували групі кадетів ІV взводу, що мала заселитися у табір після них, не тільки смачний обід, а й підступну засідку. До школи хлопці поверталися пішим ходом через інші контрольні пункти. Яскраві враження від цієї пригоди зміцнили хлопців у бажанні скоріше стати кадетами!

Міні-звіт про перебування у польовому таборі наступної групи учасників зборів див. далі

Переглядів: 515 | Додав: Yulia | Рейтинг: 5.0/1

«  Червень 2015  »