Kомунальний заклад «Ліцей «Сокіл» Міської ради міста Кропивницького»Воскресенье, 29.01.2023, 10:58

Вітаю Вас Гость | RSS
Головна | | Реєстрація | Вхід

Головна » 2017 » Апрель » 28 » Знайомство з історію і традиціями краю через мистецькі твори
Знайомство з історію і традиціями краю через мистецькі твори

27 квітня учні 2А класу з керівниками класу Л. В. Гаврилюк та О. В. Мартиненко відвідали Кіровоградській обласний художній музей. Спочатку вони оглянули виставку «Архітектоніка Великодня», розгорнуту до свята Пасхи та Дня пам’яток історії та культури (18 квітня). Діти з цікавістю знайомилися з майстерними живописними творами «Вербна неділя» В. В. Козлова, «Натюрморт з писанками» А. М. Дворського, «Скоро Пасха» С. Ф. Ніколенка. Через них учні відчули велич і красоту великого православного свята, перейнялися радістю весняного воскресіння, торкнулися поглядом до святкових пасок та розфарбованих крашанок, побачили обрядовий цикл Великодніх свят.
   У залі сакрального мистецтва учням сподобались розписані писанки роботи Ірини Михалевич. Діти уважно слухали розповідь екскурсовода про ікони, з якої дізнались, що ікони робили з липи, дуба та кипариса. Учнів вразила розписана золотом ікона «Трійця Старозавітна»; вона потребує реставрації. Також увагу другокласників було привернуто до розстріляної ікони, що потрапила під кулі та нагадала про війну і прийдешній День Перемоги. А ще школярі були у захваті від панорамної картини польського художника-баталіста Войцеха Коссака «Кривава неділя в Петербурзі 9 січня 1905 року», поцікавилися предметами побуту та рушниками, яким вже більше ста років, переглянули виставку дитячих малюнків.

Також учні ознайомилися з щойно розгорнутою експозицією «Чорнобиль: минуле, сучасне, майбутнє», присвяченою 31-й річниці аварії на Чорнобильській АЕС. Сильні враження на дітей справили роботи художників Бондаренко М. Г. «Трагедія Чорнобиля», Плітіна В. Г. «І впала зірка Полину», присвячені Чорнобильської трагедії. Вони красномовно ілюструють найгірший варіант розвитку подій внаслідок втрати контролю над «мирним атомом»; це застереження, заклик бути пильними. Перейнявшись співчуттям до людей, які пережили жахливу трагедію, та вдячністю до героїв-«ліквідаторів», учні разом зі своїми вчителями вклонилися пам'яті жертв Чорнобиля.

Після екскурсії другокласники обмінялися враженням від побаченого. Руслану Кішовару дуже сподобалась картина «Після дощу», яку художник писав «крапочками» (техніка пуантилізм). Ангеліні Крючковій запам'яталася виставка голограм. А Анна Скворцова написала нотатку (дослівно): «Екскурсія до музею. Сьогодні ми всім класом відвідали художній музей. Оглянувши всі картини, мою увагу привернули картини про Пасху, також писанки - своєю яскравістю і оригінальністю. А особливо запам'ятались картини про Чорнобильську катастрофу, які нагадують нам про наслідки безвідповідального ставлення людства до навколишнього середовища».
   Учні та педагоги дуже вдячні адміністрації музею, а надто екскурсоводу Олегу Григоровичу Юрченку за змістовну, цікаву розповідь.

Переглядів: 417 | Додав: Yulia | Рейтинг: 0.0/0

«  Апрель 2017  »