Kомунальний заклад «Ліцей «Сокіл» Міської ради міста Кропивницького»Середа, 22.09.2021, 04:05

Головна » 2014 » Березень » 26 » Психологія конфлікту
Психологія конфлікту

Такою була тема виховної години у 9-10 класах, проведеної вихователями Н. Т. Кобець та А. А. Івановою 19 березня. Метою заходу було інформування учнів про причини конфліктів та шляхи виходу з них; сприяння набуттю підлітками практичних навичок виходу з конфліктних ситуацій, досвіду безконфліктних відносин з батьками та однолітками.
   Педагоги показали, як з маленької сварки виникають великі проблеми: можуть стати ворогами найкращі друзі, може розпастися сім'я, розпочатися війна. Під час конфлікту легко рвуться людські стосунки, псуються нерви і нерідко, що надзвичайно прикро, ллється кров.

Під час спілкування з вихованцями педагоги визначили основні причини виникнення конфлікту, типові форми поведінки його учасників та сформували правила виходу з конфлікту. Підлітки з'ясували, що є найважливішим у вирішенні конфліктної ситуації, які риси характеру та уміння людини допомагають уникати конфліктів, і дійшли висновку, що це доброта і чуйність. Вірш І. Вовк на тему розмови прочитала Марія Білик:

Кажімо більше ніжних слів
Знайомим, друзям і коханим,
Нехай комусь тепліше стане
Від зливи наших почуттів.
Нехай тих слів солодкий мед
Чиюсь загоїть рану
(Чи перший біль, чи то останній -
Коли б то знати наперед!)
Кажімо більше ніжних слів,
Комусь всміхаймось ненароком,
То не життя людське коротке,
Короткі в нас слова черстві.
Кажімо більше ніжних слів!

Також під час заходу лунали вислови відомих людей:

«Несчастный, злой человек разрушает всё, обижает даже самых близких и дорогих людей, а добрый человек, излучающий мир и радость вокруг себя, восстанавливает разрушенное, утешает страдающих, помогает нуждающимся.» Серафім Саровський.

«Приучи себя при первом взгляде на человека всегда от души желать ему добра.» Анатолій Сурожський.

У світі сучасної політичної ситуації в державі актуально пролунав заклик діячів церкви до віруючих:
  «Моліться, щоб зупинилося кровопролиття. Моліться, щоб Бог дав мудрість всім сторонам конфлікту. Просіть у Бога мир та спокій для України! Будь ласка, моліться за майбутнє нашої країни, її незалежність, свободу і цілісність. Сьогодні, як ніколи, Україна потребує наших молитов!»
   Педагоги висловили сподівання, що зацікавлені темою розмови учні стануть достойними громадянами держави, які будуть жити за законами терпимості, взаєморозуміння та взаємоповаги, свідченням чого спали мимовільні аплодисменти наприкінці зустрічі.
Переглядів: 474 | Додав: Yulia | Рейтинг: 0.0/0

«  Березень 2014  »