Четвер, 12.12.2019, 10:17

Головна » 2014 » Квітень » 25 » 26 квітня - День пам'яті загиблих у радіаційних аваріях і катастрофах
26 квітня - День пам'яті загиблих у радіаційних аваріях і катастрофах

Вчора, у переддень роковин жахливої трагедії - вибуху на ЧАЕС, учні 5-11 класів зібралися у актовій залі школи, аби вшанувати пам'ять загиблих та висловити вдячність живим - всім, хто встав на захист народу і землі України від смертоносної радіації. Організаторами вечора-спомину «Чорнобиль - трава гірка» були учні 10 та 9 класів, керівники А. А. Іванова, Н. Т. Кобець, Н. С. Малина, концертмейстер О. Б. Івашкевич.

Театралізоване дійство розпочалося інсценізацією пісні «Как прекрасен этот мир!», яку раптово перервав спокійний і величний бій дзвону. Він лунав тривогою за майбутнє і болем за землю, яку зрощують смертоносні кислотні дощі, за отруєні хімічними відходами ріки, за небо з озоновими дірками. Та найгіршими нотами звучав у ньому голос Чорнобиля - катастрофи, яка ніколи не зітреться з людської історії.

Зворушливо і щиро, пропускаючи через власне серце кожне слово, розповідали про хроніку аварії, її наслідки, жертви і героїв декламатори Анна Матяж, Владислав Кравченко, Шаміль Гюльвердієв, Франц Капралов, Владислав Чорноморець, Анастасія Тімошенко, Катерина Іванова, Марія Білик, Анастасія Сінченко, Інна Гончаренко, Олена Кравчук, Ростислав Пивоварчук.

Урочисту і водночас душевну атмосферу вечора підтримувала музика: майстерний спів солісток Олени Кравчук, Анни Матяж, Інни Гончаренко, Дарини Ніколаєвої; злагоджений хор, у якому ніжні дівочі партії заступав несподівано міцний чоловічий спів; безсмертний Бетховен у професійному виконанні О. Б. Івашкевич.

Крім старшокласників, учасниками інсценізацій та хореографічних номерів були третьокласники С. Сторчаус, В. Царенко, першокласник А. Зінченко, учениці 8А Юлія Мельник та Тетяна Бесараб. Підготовка до заходу включала не тільки концертні номери: учні старанно і дбайливо готували плакати і малюнки, створювали презентації, адже результати своєї роботи вони представляли не тільки одноліткам, а й почесним гостям заходу – учасникам ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС Павлу Івановичу Вітріченку та Сергію Олександровичу Глушку. Дякуємо юним художникам Катерині Івановій, Артему Кім, Наталії Кім, Анні Матяж, Володимиру Мироненку, Антоніні Нікітенко, Дмитру Цуркану, Полюк Надії.

Голова Кіровоградського обласного осередку Всеукраїнської спілки ліквідаторів-інвалідів «Чорнобиль 86» С. О. Глушко був командиром взводу хімічної розвідки. Із болем і жалем він розповів учням про участь свого підрозділу, зі складу якого в живих лишилося тільки троє, у роботах по дезактивації заражених територій у перші два місяці після аварії, про героїзм ліквідаторів та «людський фактор» - помилки проектувальників, недбалість керівників евакуації, безвідповідальність «самоселів-повертанців»…

Гіркота просвічувалася у словах Сергія Олександровича про байдужість влади – і минулої, і теперішньої – до проблем чорнобильців і ліквідаторів. Він закликав учнів берегти пам'ять про загиблих і вдячність тим, хто ціною власного здоров'я і життя рятував столицю, Україну, Європу. Після завершення урочистостей старшокласники поспілкувалися із гостями у неформальній обстановці та отримали від них текст Молитви за жертв Чорнобиля:

«Господи Иисусе Христе, Боже наш!
  Призри на всех, пострадавших от ядерной катастрофы в Чернобыле, не дай им остаться без крова и надежды на будущую жизнь, даруй им мужество и веру в Твою всесильную помощь.
  Огради, Господи, грядущие поколения от тяжких болезней и уродств, защити младенцев, во чреве материнском сущих. Всем неисцелимо больным, в тоске смертной отходящим из мира сего, прощение и оставление грехов и прегрешений даруй и Ангелов Твоих пошли, приемлющих души их.
  Очисти, Господи, десницею Твоєю землю, воздух И ВОДЫ от губительных последствий случившейся беды, нас же всех в покаяние приведи, Господи, и вся наши грехи прости молитвами Всепречистыя Владычицы нашея Богородицы и всех святых. Аминь.»

Дякуємо за відмінну підготовку та чудову організацію заходу всім його учасникам.
Переглядів: 467 | Додав: Yulia | Рейтинг: 0.0/0

«  Квітень 2014  »