Kомунальний заклад «Ліцей «Сокіл» Міської ради міста Кропивницького»Понеділок, 27.09.2021, 00:46

Головна » 2014 » Січень » 27 » Підсумки Тижня історії та правознавства
Підсумки Тижня історії та правознавства

Проведення у навчальному закладі предметних тижнів є ефективним засобом підвищення пізнавального інтересу учнів, стимулювання їх творчої активності. Тиждень історії та правознавства, що тривав у школі-інтернаті с 20 по 24 січня, – це, по суті, творчий звіт педагогів. Його висока ефективність є свідченням досвіду та майстерності наших учителів суспільствознавчих предметів, їх вміння керувати діяльністю учнів та співпрацювати з колегами.

У день відкриття Тижня на поверхах школи було оформлено виставку кращих стіннівок і малюнків учнів 5–11-х класів «Україна – повік нероздільна». Оргкомітет визначив найкращими газети 6Б – І місце, 5Б та 8Б – ІІ місце, 10 класу – ІІІ місце. У бібліотеці розпочала роботу виставка книг історичного жанру. Класні керівники провели класні години «День Соборності – символ єдності», (5-7 кл.), «Україна - повік нероздільна» (8-9 кл.), «Нехай нерозмежованою залишиться навіки» (10-11 кл.).
   Чимало цікавих та змістовних заходів відбулося впродовж тижня. У вівторок учні 7Б класу брали участь у історичній вікторині «Подорож Київською Руссю», яку підготувала для них учитель Ольга Миколаївна Стрижак. Перемогу здобула команда «Козаки», а найкращим гравцем було визнано Олександра Шмира. Учнів 8-х класів зацікавила віртуальна інтернет-подорож, під час якої вони мали змогу відвідати найвідоміші музеї Європи: Дрезденську картинну галерею, одне з найбільших художніх сховищ світу «Лувр», Національний історичний музей у Празі.
   Заходи середи були приурочені до 95-ї річниці проголошення Акту злуки ЗУНР та УНР. Старші класи під керівництвом Сергія Дмитровича Сторчауса обговорили цю проблему на учнівській конференції «Соборна мати Україна, одна на всіх, як оберіг». Захід «Єднаймося, браття! Зброя та бойовий дух козаків», організований викладачем спецкурсу «Видатні історичні постаті України» Валерієм Володимировичем Андрійченком та керівником гуртка «Рукопаш гопак» В’ячеславом Геннадійовичем Шевченком, був докладно висвітлений на нашому сайті.

У четвер вчитель етики, соціальний педагог С. М. Іващенко запросила учнів 6-х класів позмагатися із знання предмету. Питання з етики супроводжували малюнки та вірші, відеоролики та музичні фрагменти підготовленої Світланою Миколаївною мультимедійної презентації. Кадети ІІ взводу та панянки з 6А організували команди по 6 осіб, яким активно допомагали вболівальники, доповнюючи відповіді та додаючи бонусні бали до скарбничок команд. З найбільшим завзяттям діти обговорювали відеопитання. Педагог із задоволенням відзначила дуже позитивне сприйняття учнями змісту короткометражного фільму «Цирк метеликів» («The Butterfly Circus») – на диво життєстверджуючого, доброго, піднесеного. Діти емоційно підтримали головного героя, чия доля переконує, що немає нічого неможливого, і віра в себе – величезна рушійна сила. А переможцями вікторини стали шестикласниці Ірина Мілецька, Діана Рубич, Анастасія Мирза, Ганна Грязних, Анна Татарчук та Марина Михайловіна, які отримали грамоту та солодкі подарунки. Вітаємо!

Лекторська група дев’ятикласників, що працює під керівництвом завбібліотекою Н. П. Красножон, ознайомила кадетів ІІІ взводу, у складі якого є багато новоприбулих до навчального закладу учнів, з історією створення школи. А потім Надія Порфиріївна провела для семикласників екскурсію музейною кімнатою історії школи.

З ентузіазмом з боку учнів 10 класу пройшов урок-тренінг з теми «Поведінка людини». На нього вчитель правознавства О. М. Стрижак запросила практичного психолога К. А. Макієнко. Катерина Анатоліївна запропонувала учням кілька психологічних вправ та практичних завдань для вирішення. Обговорення проблемних ситуацій відбувалося за великої активності десятикласників.

У останній день Тижня учні 9 класу, об’єднані у команди «Юристи» та «Адвокати», стали учасниками брейн-рингу «Державні символи України». Учитель О. М. Стрижак констатує високу активність учнів, а переможцями турніру стали «Юристи» з кращим знавцем Артемом Кімом. Також було влаштовано виставку плакатів та малюнків учнів 7-11 класів «Україна – єдина!» та книжкову виставку в кабінеті історії до Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту.

Тиждень історії та правознавства став дієвою формою організації навчання і виховання учнів, поглиблення рівня їх знань, сприяв розвитку та поширенню світогляду школярів. Зміст заходів, що проводилися, був тісно пов'язаний з основним програмним курсом. Це не тільки розваги для учнів, а одна з форм організації навчання, засіб виховання, шлях до порозуміння з учнями. Дякуємо вчителям кафедри суспільствознавчих наук!
Переглядів: 775 | Додав: Yulia | Рейтинг: 0.0/0

«  Січень 2014  »