

23 вересня у кадетському підрозділі «Сокіл» відбувся захід за програмою національного уроку «Бабин Яр – 80 років пам'яті: забуттю не підлягає». Метою уроку пам’яті є формування в майбутніх громадян стійкого негативного ставлення до фактів дискримінації, зневаги до людської гідності та зазіхань на право на життя. Модератором заходу виступив заступник директора школи з ВПВ В. В. Андрійченко.
Розкрили сутність трагедії Голокосту та висвітлили тему розстрілів у Бабиному Яру запрошені Валерієм Володимировичем спеціалісти: доцент кафедри історії України ЦДПУ імені В. Винниченка І. А. Вівсяна, очільник ГО «Університет третього віку «Натхнення» Ф. І. Позднякова, літератор Р. Р. Любарський, педагоги СЮТ - керівники гуртків національно-патріотичного спрямування С. В. Гейко та П. Г. Чорний. Дякуємо колегам за спонукання учнів до вивчення історії та критичного аналізу джерел.

11 жовтня у ліцеї «Сокіл» відбувся ексклюзивний національно-патріотичний захід «Митці — захисникам Вітчизни». Під час зустрічі кадети почули виступ літератора Романа Любарського про символіку та історію відзначення Дня захисників і захисниць України, що поєднав свято Покрови Пресвятої Богородиці та День українського козацтва, авторські вірші, в яких оспівуються сила і шляхетність, патріотизм і мужність воїнів, стверджується віра у перемогу. Добірка козацьких дум, пісень і балад у виконанні завідувача відділом військово-патріотичного виховання СЮТ поета Павла Чорного викликала емоційне піднесення у кадетів, які відчувають себе продовжувачами традицій українського козацтва.

З не меншою увагою слухали учні розповідь керівника гуртка «Історичне краєзнавство» Сергія Гейка про окремі зразки української військової техніки, яку він супроводжував демонстрацією моделей, створених вихованцями гуртка «Історико-технічне стендове моделювання» СЮТ.
А найбільшу цікавість виявили ліцеїсти до старовинної зброї, яку продемонстрував колекціонер, історик, краєзнавець, заступник голови ГО «Народна асамблея розвитку основ демократії (НАРОД)» Олександр Маринкевич. Хлопці із захватом скористалися дозволом потримати у руках пістоль, шаблю і меч, яким від трьохсот до трьох тисяч років. Дякуємо партнерам за співпрацю з виховання майбутніх захисників держави!
...
Читать дальше »