
У ліцеї «Сокіл» відбулися заходи з нагоди 76-ї річниці перемоги над нацизмом у ІІ світовій війні. Під час Уроку пам'яті, який 13 травня провела в 5А класі Н. В. Семенова, учні переглянули тематичне відео та виготовили символічну листівку-нагадування про величний подвиг та величезні жертви народу заради перемоги над найбільшим в історії людства злом.
14 травня у 10Б класі вчитель історії О. М. Стрижак провела практичне заняття «Людина під час війни. Голокост. Праведники народів світу». Було висвітлено питання про допомогу євреям у роки ІІ світової війни збоку українців.

Учні досліджували долі українців, які ризикуючи власним життям та життям своїх близьких, рятували євреїв, допомагали з працевлаштуванням,переховували, годували та вдягали під час голокосту, вписували в документи членам сім’ї. Таких громадян держава Ізраїль визнає Праведниками народів світу. З 1953 р. особам, що мають це почесне звання, вручаються диплом та іменна медаль, їх імена заносяться на стіну пошани у музеї Яд ва-Шем. За даними краєзнавця Василя Даценка серед українців це звання отримали 2 659 осіб, на Кіровоградщині встановлено 50 праведників, з яких у живих залишився лише один – Володимир Микитович Чорновол із села Косівка Олександрійського району.

У 2021 р. Україна вперше відзначила День пам’яті українців, які рятували євреїв під час ІІ світової війни. Він був запроваджений відповідною постановою Верховної Ради і припадає на 14 травня. Напередодні скорботної дати ліцеїсти VI взводу – вихованці гуртків «Історичне краєзнавство» та «Козацько-лицарський гарт» на чолі з педагогами-наставниками В. В. Андрійченком, С. В. Гейком та П. Г. Чорним брали участь у меморіальному заході «Пам’ятаємо і шануємо!» на території Великої хоральної синагоги.
Присутні хвилиною мовчання вшанували пам'ять жертв холокосту, згадали подвиг українців, які рятували євреїв під час фашистської окупації. С. В. Гейко зробив історико-культурний екскурс, місцеві літератори П. Г. Чорний та Р. Р. Любарський читали власні вірші, виступили інші представники громадськості. Від кадетського підрозділу слово отримав сержант Дмитро Бугера; честь покласти квіти до пам’ятного знаку мав старший ліцеїст Євгеній Заріцький.
Пам’ять про жертовність та подвиг народу, його страшні втрати є важливими чинниками виховання дітей та юнацтва в дусі громадянського патріотизму, розсудливої толерантності й щирого гуманизму.
...
Читать дальше »