10 грудня відбулася ІІ Всеукраїнська краєзнавчо-етнологічна конференція «Лиш те в народі буде жити, що серце серцю передасть». Захід був проведений у онлайн режимі Українським державним центром національно-патріотичного виховання, краєзнавства і туризму учнівської молоді на базі Косівської філії Івано-Франківського обласного державного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді. Участь у ньому брали понад 150 юних краєзнавців із закладів загальної середньої та позашкільної освіти 19-и областей України.
До роботи секції «Народна архітектура та її стилі» (керівники: кандидат історичних наук, доцент Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника А. З. Королько; науковий співробітник Івано-Франківського історико-меморіального музею Олекси Довбуша В. М. Бакала) долучилася старший ліцеїст VI взводу кадетського підрозділу «Сокіл» Карина Дубова. Вона виступила з доповіддю «Історико-архітектурні пам’ятки доби Української національної революції 1917-1922 рр. у місті Кропивницький». Дослідження було підготовлено за кураторства керівника гуртка «Історичне краєзнавство» Сергія Володимировича Гейка. Тези доповіді будуть опубліковані у збірці за підсумками роботи конференції.
Також сертифікати учасникам дистанційного конкурсу «Творчі майстерні», що завершився влітку, днями надіслав оргкомітет ХVІ обласного зльоту юних туристів-краєзнавців. У цьому заході брав участь ще один вихованець С. В. Гейка старший ліцеїст VI взводу Денис Крайко. У своїй доповіді він розповів про історико-архітектурні пам’ятки м. Кропивницького, пов’язані з долею Євгена Маланюка.
Ми вітаємо прагнення учнів популяризувати туристичний потенціал своєї малої батьківщини, презентувати свою пошуково-дослідницьку роботу, розвивати власні здібності та науковий світогляд. Дякуємо С. В. Гейку за сприяння формуванню історичної свідомості учнів та підтримку обдарованої молоді.