Kомунальний заклад «Ліцей «Сокіл» Міської ради міста Кропивницького»Неділя, 29.03.2020, 20:29

Головна » 2020 » Січень » 31

У навчальному закладі триває робота з формування в старшокласників чітких уявлень про складності та переваги військових професій, спрямування випускників на свідомий вибір вишів системи ЗСУ, ДСНС, Національної поліції та інших силових структур для подальшого навчання. До неї активно долучаються майбутні офіцери – колишні вихованці школи-інтернату.
   20 січня на зустріч з ліцеїстами завітала третьокурсниця факультету підготовки фахівців для підрозділів превентивної діяльності Одеського державного університету внутрішніх справ Надія Кобець зі своїм товаришем. В рамках акції «Відвідай рідну школу» курсанти роз’яснили учням умови вступу до ОДУВС, особливості навчання, терміни та перспективи працевлаштування, розповіли про складові підготовки висококваліфікованих фахівців для підрозділів Національної поліції України. Серед безумовних якостей, нехтування якими може бути причиною відрахування з числа курсантів незалежно від терміну навчання, було зазначено дисциплінованість. Подібний захід за участю Надії Кобець відбувся і в інших школах міста.

Ліцей «Сокіл» і кадетський підрозділ пишаються своєю випускницею – однією з кращих курсанток ОДУВС, лідером університетського самоврядування, людиною з активною громадянською позицією. Наприкінці грудня у складі команди свого вишу Надія брала участь у квесті «5 кроків до гендерної рівності» на базі Харківського національного університету внутрішніх справ. Цей науковий захід для закладів вищої освіти України зі спеціальним статусом було проведено в рамках проєкту «Через рівність та порозуміння до захисту і безпеки», адже на теперішній час військові професії перестали вважатися виключно чоловічою справою, і все більше жінок обирають для себе життя у погонах.
   Однією з таких є випускниця школи-інтернату – курсант факультету підготовки фахівців для органів досудового розслідування ОДУВС Анна Леонова. Профорієнтаційну бесіду з метою популяризації Одеського державного університету внутрішніх справ серед учнів старших класів вона провела 24 січня. Цього ж дня до закладу завітала студентка факультету політико-інформаційного менеджменту Національного університету «Острозька академія» Ірина Мілецька. Вона передала свої дуже позитивні враження від навчання, захоплення обраною спеціальністю «психологія», високою кваліфікацією викладацького складу.

23 січня з ліцеїстами спілкувалися викладачі інженерно-авіаційного факультету Харківського національного університету Повітряних Сил імені Івана Кожедуба. Школярі з інтересом прослухали інформацію про порядок та особливості вступу до ХНУПС у 2020 році, спеціальності та спеціалізації підготовки майбутніх офіцерів. Було акцентовано увагу на тому, що університет забезпечує безкоштовне навчання з виплатою стипендії, проживання, трьох разове харчування, повний соціальний пакет. Представники факультету зауважили про важливість та відповідальність професії захисту повітряного простору України та відзначили, що університет надає можливість одночасного отримання якісної військової та цивільної освіти.
   До участі у заході крім ліцеїстів «Соколу» представники міського військового комісаріату та військові керівники кадетського підрозділу О. С. Єременко і В. Л. Ткаченко запросили учнів інших шкіл, що опановують предмет «Захист Вітчизни» на базі нашого закладу.
   31 січня заняття з профорієнтації для ліцеїстів провів відряджений Дніпропетровським державним університетом внутрішніх справ курсант Володимир Грицієнко. Змужнілий, витриманий, тямущий юнак поділився з майбутніми абітурієнтами спогадами про перебіг найскладнішого випробування «на виживання» - курсу молодого бійця.
   Під час спілкування з колишніми вихованцями організатор профорієнтаційних зустрічей заступник директора з ВПВ В. В. Андрійченко завжди цікавиться, чи вирізняються наші випускники серед інших. Всі курсанти вишів зі спеціальним статусом зазначають, що перші, найскладніші кроки у новому житті даються колишнім кадетам легше, ніж «домашнім» дітям. Вони добре розуміють сутність військових стосунків, свідомо дотримуються дисципліни, мають хороший рівень спортивної та стройової підготовки, підвищену адаптивність. Набутий рівень знань із загальноосвітніх предметів є достатнім, щоб почуватися вільно та успішно опановувати програму ВНЗ без надзусиль. Викладачі деяких вишів навіть класифікують випускників школи як вихованців військового, а не загальноосвітнього закладу.
... Читати далі »
Переглядів: 28 | Додав: Yulia | Дата: 31.01.2020