Kомунальний заклад «Ліцей «Сокіл» Міської ради міста Кропивницького»Субота, 22.02.2020, 06:11

Головна » 2020 » Січень » 17

13-17 січня учні понад 700 навчальних закладів країни стали учасниками приуроченого до дня народження Сергія Корольова (12 січня) та Всесвітнього дня дітей-винахідників (17 січня) всеукраїнського проекту «Інженерний тиждень». Він базується на концепції STEM-освіти і покликаний зацікавити учнів наукою та дати їм поштовх до розвитку власного інженерного потенціалу. У розв’язання посильних інженерних завдань, конструювання та лабораторні дослідництва занурилися учні 3Б та 4В класів з керівниками Н. Л. Кашпуренко та Н. О. Петровою.

Ініціатори програми разом з експертами розробили методичні матеріали (комплекти інженерних завдань, презентації, сценарії тематичних уроків, квестів та змагань) з точних та природничих наук. Класний керівник 3Б класу Н. Л. Кашпуренко зацікавилася незвичайним проектом і порадила його своїм вихованцям, тож третьокласники з нетерпінням чекали закінчення зимових канікул, аби стати учасниками «Інженерного тижня».
   У понеділок та вівторок заняття проводились у формі змагань між групами учасників. Першого дня діти будували вежу із зубочисток та пластиліну; найвищою та найоригінальнішою за інженерним рішенням стала вежа групи, до якої входили Катерина Данілкевич, Олександр Линюк та Ярослав Міхновський. У 4В класі всіх здивували Анна Коблик та Марія Завольська: на виготовлення вежі їм знадобилось 600 зубочисток!
   Другого дня кожна група учнів 3Б мала зробити якнайдовший ланцюг, використавши для паперових ланок лише два аркуші формату А-4. Всі учасники надзвичайно старались, а переможцем із ланцюгом довжиною 4 м 40 см виявилась група Марія Геращенко, Кірена Макан, Вероніка Разумєєва. Також всім класом діти працювали над виготовленням спектроскопів та поспостерігали кольорові спектрами різних типів.

Впродовж тижня учням пропонувалися завдання, що на доступному рівні знайомили їх із складними фізичними процесами. За індивідуальними інструкціями діти працювали над проектами «Ракета», «Ловець вітру», «Анемометр», «Фільтр для води», «Термометр», «Штучний сніг», «Перископ», «Телескоп», знайомили один одного з відповідними явищам та демонстрували застосування приладів. Четвертокласники виготовили музичні інструменти маракаси, пан-флейту, банджо (постаралися Роман Лозовий, Олександр Татаров, Влад Цехмейструк), на яких заграли у класі.
... Читати далі »
Переглядів: 27 | Додав: Yulia | Дата: 17.01.2020