

З 01 по 29 листопада у закладі тривали заходи під гаслом «Тільки рідною мовою говориш до серця...». Учням та працівникам школи було презентовано інформаційні матеріали з нового українського правопису, запропоновано кілька мнемонічних фраз для запам'ятовування правил орфографії, наведено вислови відомих діячів культури про мову.
Учні 5А класу із С. В. Фабрикою влаштували музичний батл з кращого знання української пісні. Діти добре підготувалися, а найобізнанішими знавцями виявилися Олександра Чернова та Христина Пазак.

О. Є. Шапаренко провела у 7В класі систематизацію знань з теми «Дієслово» у формі мовного брейн-ринг. Команди на чолі з капітанами Миколою Іваненком та Анастасією Жук змагалися під гаслом «Швидко й правильно». Найактивнішими учасниками були Маргарита Сиса, Віталій Лутаєв, Карина Березенко.

У 6Б класів пройшла квест-гра «Подорож в країну чарівних слів». Для груп учасників Н. Г. Брюховецька підготувала мовні ребуси, загадки, скоромовки тощо. Найкраще із завданнями впоралися Владислав Сарапін, Данило Студніков, Кирило Панченко, Роман Нічишин, Павло Статовський.

21 листопада шестикласники з наставниками Н. Ю. Суховою та Г. В. Андрійченком долучилися до літературно-мистецької акції «Казка – Миру» у Кіровоградській обласній бібліотеці для юнацтва ім. Є. Маланюка. Ініціатором заходу був завідувач відділу військово-патріотичного виховання СЮТ, голова міського координаційного сектору національно-патріотичного виховання дітей і молоді, громадський діяч, письменник П. Г. Чорний. У спільному волонтерському проекті з ним об’єдналися ілюстратор книги «Як лелечий рід Калину рятував у злу годину» Ольга Коломієць, журналіст Роман Любарський, голова Вільної профспілки освіти і науки України Володимир Фундовний.

В рамках зустрічі з письменником П. Г. Чорним учасники дізналися про історію створення казки-п’єси «Як лелечий рід Калину рятував у злу годину» та прослухали її у виконанні автора. В алегоричній віршованій формі за допомогою зрозумілих образів – родини лелек та негоди з її слугами – Павло Георгійович пояснив юним читачам події останніх років в Україні. Також автор надав 400 примірників книги для поширення серед бібліотек області.


28 листопада для учнів 4-х класів відбулася організована педагогом-організатором С. М. Іващенко вікторина «Знавці казок». Переможцем стала команда 4-Б класу: Поліна Чудінович, Всеволод Шулешко, Даниїл Береза, Ксенія Авдієнко, Даниїл Бойко, капітан команди Анастасія Кравченко.
Учням сподобалась форма проведення вікторини у вигляді гри «Що? Де? Коли?» і вони запропонували і надалі проводити такі інтелектуальні змагання. Усі учасники гри отримали заохочувальні призи, а команда-переможець була нагороджена грамотою та м'якими іграшками.

28 листопада у літературно-меморіальному музеї І.К. Карпенка-Карого відбулася творча зустріч учнів 8В та 9В класів, педагог О. Є. Шапаренко, з переможцями Всеукраїнського конкурсу «Коронація слова» – лауреатом премій в галузі дитячої літератури імені Лесі Українки та «Звук павутинки» імені Віктора Близнеця Надією Гуменюк і кавалером ордена «За заслуги» ІІІ ступеня, лауреатом премій імені Григорія Сковороди та «Благовіст» Володимиром Лисом. Учасниками заходу також були місцеві письменники Василь Бондар, Надія Частакова, Антоніна Корінь.
Поціновувачам художнього слова автор романів «Острів Сильвестра», «Століття Якова» Володимир Лис та його дружина - авторка романів «Вересові меди», «Корона на одну ніч» Надія Гуменюк розповіли про секрети письменницької праці, презентували нові і перевидані книги. Гості з Луцька відповіли на запитання учнів та завершили зустріч автограф-сесією.
...
Читать дальше »